• Menu
  • Menu

Zvířata, které zná i Hollywood

Domů » Všechny destinace » Česká republika » Praha - hlavní město » Zvířata, které zná i Hollywood

Filmové celebrity na Zbraslavi

Tahle plánovaně neplánovaná návštěva na Zbraslavi byla krásným ukončením nedělního výletování. K Otovi Barešovi, teda k Jáchymovi, se chystáme už více jak 2 roky. Důvodem návštěvy jsou filmová zvířata. Zvířata jsou obsazovaná nejenom v českých filmech a reklamách, ale často cestují i do zahraničí. U branky nás vítá Jáchym /Bareš/ a psí kamarádi, trochu s námi koketuje, že to bude těžké, povolení trvá dlouho a na špek mu samozřejmě naletím pouze já!

Fimová zvířata Oty Bareše Zbraslav

Kočky

A tak začínáme: postavená scéna se schodištěm, kočky a také spousty krys. Natrénovat romantickou kočičí „lásku“ na schodech není tak lehké, jak se může zdát. Kočka musí mít ještě dvojnici, aby se to nakonec povedlo. Jak je no tom mistr kocour můžeme jenom špekulovat. V obrovské kleci, z které má největší radost Jéňa, napočítáme 18 kočičich krasavců. Tyhle kočky, mimo filmování, také znáte z reklam na jídlo i na velké bankovní domy. Potřebujete scénu, kde se na vás kanálem řítí stovky krys? Možná se budete divit, protože vás to při sledování filmů a reklam nenapadne, ale i tohle musíte natrénovat. Br, raději jdeme dále.

Fimová zvířata Oty Bareše Zbraslav
Fimová zvířata Oty Bareše Zbraslav

Krkavci

Jsme ve velké zahradě, kde jsou klece a výběhy pro zvířata. Zvířata pro film a reklamu zde chovají a cvičí téměř 30 let. Zastavujeme u klecí, kde „bydlí“ krkavci. Krkavci patří k nejvíce žádaným a obsazovaným „hercům“ a hráli v mnoha filmech. K nejznámějším asi patří Kletba bratří Grimmů /režisér Terry Gilliam/. Pro tento film bylo vycvičeno více jak 25 krkavců. Krkavci hráli i v  Messengerovi, Černé Dahlii i Třech mušketýrech pro BBC a dalších. Jeden z krasavců krkavců i mluví, ale je nás tady moc a tak prý s námi mluvit nebude.

Kohákova Vlasta

Pokračujeme k sovám, které svou vznešeností a kukadly přehlížejí naši zvědavost. Nejvíce nás dostává malá roztomilá a hodně jankovitá koza. Při krmení, má takový strach, aby jí to někdo nevypil, že lahev spolkne za pár vteřin a prudkým škytáním div nezahyne. Seznamujeme se také s dvěma liškami, jednu vezme Jáchym na vodítko a díky pamlskům v podobě hozených kuřat s námi i trochu komunikuje. Liška si zahrála např. ve filmu Larse von Triera Antikrist. Ta druhá je polární liška, ta s námi teda nechce mít nic společného a také to dává pěkně najevo. Raději neprovokujeme a jdeme dále. Koza Vlasta /Jakub Kohák, reklama na Fio banku/, ta se nechá podrbat i na vousech a naše společnost ji nevadí.

Fimová zvířata Oty Bareše Zbraslav – Jáchym
Vlasta – Fimová zvířata Oty Bareše Zbraslav

Ještě se zastavíme u koní. Ty jsou velkou láskou Oty Bareše, který se s nimi účastní i vozatajských závodů. Neviděli jsme vše a zajímá nás toho mnohem více. Loučíme se s Jáchymem, který nám po celou dobu dělal skvělého průvodce, a určitě se sem rádi znovu vrátíme. Díky Jáchyme!

Fimová zvířata Oty Bareše Zbraslav
Jana Schlitzová

Má první cesta za hranice byla do NDR, tady jsem poprvé spatřila moře. Následovaly Maďarsko, Jugoslávie, Bulharsko. Když se otevřely hranice, stačila na několik let Evropa, to už byly cesty s dětmi. Od chvíle, kdy jsme poprvé s dětmi navštívili Asii, je poznávání, psaní a fotografování mým druhým zaměstnáním a stále mě to baví. Nádherná místa a zákoutí naší země, krásné České republiky, teprve objevuji a mám co dohánět.

Zobrazit články

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *