• Menu
  • Menu

30. výročí Setkání lidových muzik v Praze s Ferdinandem

Domů » Všechny destinace » Česká republika » Praha - hlavní město » 30. výročí Setkání lidových muzik v Praze s Ferdinandem

Vydejte se s dětmi již tento pátek 8. listopadu na 30. jubilejní ročník festivalu lidové hudby Setkání lidových muzik. Budete si moci poslechnout to nejlepší z lidové muziky z Čech, Moravy, Slezska a sousedního Slovenska. V prostorech Městské knihovny na Mariánském náměstí nebude chybět ani tradiční pivovar Ferdinand, který zažene žízeň malým i velkým.

lidové tance

Nejlepší hudební folklórní soubory v Čechách rozehrají Prahu v rytmu lidových písní, tanců a tradic. Letošní téma zvolili tvůrci jako obvykle ze starostí a radostí běžného života. „Žně, kosení a vše kolem toho“ posluchačům přiblíží známé i zapomenuté písničky. Jak se chystá kosa, jak se dobře kosí při ranní rose a další zazpívají a zahrají soubory lidové muziky od slovenského Turca přes Valašsko, Slovácko po jihozápadní a střední Čechy, přes pražské soubory Gaudeamus VŠE v Praze, Vycpálkovci s CM Kyčera, CM Jiřího Janouška, CM Harafica z Uherského Hradiště, Slovácký krúžek v Praze, Malá česká muzika Jiřího Pospíšila a Konrádyho dudácká muzika z Domažlic. Benešovský pivovar Ferdinand zde bude točit řízné pivo a sladkou limonádu pro děti.

Festival bude trvat dva dny: v pátek se otevře návštěvníkům již v 10:00 hodin dopoledne, kde odstartuje koncertem pro žáky ZŠ pod taktovkou Setkání dětských lidových muzik, které mají za sebou již osm ročníků. Večer od 18:00 pak proběhne Galakoncert, kde uslyšíte známé dětské muziky jako Kytice, Kolíček, Melodika, Violka, CM Klobučánek z Valašských Klobouk, Sluníčko z Rokycan a CM Fatranček z Martina (SK)

V sobotu 9. listopadu začíná od 15:00 hlavním program známých lidových kapel. Od 18:00 pak vystoupí třešnička pro hudební fajnšmekry, světoznámá skupina Cigánski Diabli z Bratislavy, v níž se představí špičkoví muzikanti, ale i nadějná mladá houslistka Markéta Janoušková. Po skončení programu následuje ve foyeru Městské knihovny „Kasací lidová zábava“, kde se vystřídají všechny dospělé muziky a zahrají vám písničky podle přání k poslechu, zpěvu i tanci. Vstupné na festival na celý den včetně galakoncertu: 150,- Kč.

 

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *