• Menu
  • Menu

Podzim v ZOO a Trojský zámek

Domů » Všechny destinace » Česká republika » Praha - hlavní město » Podzim v ZOO a Trojský zámek

Nádherné  víkendové počasí  nám dovolilo splnit si  plán : ZOO a zámek v Troji. Terka si sice pochroumala nohu a tak jí chůze dělala trochu obtíže, ale v Zoo  i v parku Trojského zámku bylo mnoho důvodů a možností , kde odpočívat a posedět .

Zoo Praha
Zoo Praha

 Prošli jsme celou zoolologickou zahradou, nejvíce jsme se těšili na nový sloní pavilon, trochu nás mrzelo, že sloni ani žirafy si neužívali babího léta ve výbězích venku.

Zahrada se  už trochu vzpamatovala z letošních povodní , ale ve spodní části ZOO jsou ještě viditelné stopy po velké vodě.

zámek Troja
zámek Troja a prima den

ZOO připravila na podzim pro své návštěvníky  zajímavý program :

27.10.Dýňové hody  –  na dýních si pochutnají zvířata

 …každé listopadové pondělí mají vstup za korunu maminky s kočárky či dětmi na krosnách, v šátcích…

10.11. oslaví své 22 narozeniny gorilí samec Richard, uvidíte jaké jsou pro něho připraveny originální dárky…a spousty zajímavých přednášek ( najdete na webu www.zoopraha.cz) , na webu také najdete veškeré informace o výši vstupného, otvírací době a také jak se do ZOO dostanete.

zámek Troja
zámek Troja

Trójský zámek jsme obdivovali z jeho zahrad. Bylo nádherně a tak by bylo škoda nevyužít krásného sobotního odpoledne právě v exteriérech . Nedalekou Botanickou zahradu s nádherně zabarvenou Japonskou zahradou , vinice a kapli sv. Kláry si necháme na příští snad ještě slunečný víkend.

Joosep

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


komentář