• Menu
  • Menu

Arber lyžování Německo

Domů » Všechny destinace » Zahraničí » Evropa » Německo » Arber lyžování Německo

Bláznivý výlet – lyžování za hranicemi, Arber

Uběhly teprve dva dny Nového Roku. Mé dcery se domluvily a nám rodičům předhodily jako hotovou věc: jedeme si zalyžovat odpoledne do Německa. Sára, ta nejmladší „ mami to bude fakt hustý“…Ajka říkala , že je to něco přes hodinku, super sjezdovka, kousek za hranicemi , žádní lyžaři. Prosím , prosím, že můžeme jet!! Nechci , aby jely, hlásí velké sněžení a návrat turistů z vánočních svátků.

Nechci, ale během 10 minut odevzdávám svačinu, jablka, čaj v termosce a nějaká Eura svým třem dcerám . Znova opakuji, holky je to šílený nápad a šílená blbost! Nejstarší Andrea bere klíče od auta a holky vyrážejí vstříc sněhovému dobrodružství. Po půl hodině mi telefonují z auta a  hlásí první skutečnosti: Tereza si vzala jenom slabé kotníčkové ponožky, Ajka nemá oteplováky…a postupně další a další. No hlavně , že mají peníze . Cesta  ne hodinová, ale dvouhodinová , jim prý rychle uběhla . Největší zábavou byla cedule s názvem potoka a  sjezdovky  Šukačka a vesnice Milence ještě v ČR.

Když dojely na místo , trochu bloudily, než areál našly . Od Železné Rudy jsou špatně čitelné cedule, naopak z druhé strany je cedulí spousty.

Nakonec dvouhodinové lyžování bylo prý super.  Počasí bylo horší, hustě sněžilo a i povrch byl místy zledovatělý. Holky si to přesto velmi chválily a příště prý určitě vyrazí na celý den. Areál , který je turisty využíván nejenom v zimním , ale i v letním období. Krásné prostředí , nádherná okolní příroda a pořádání Světového poháru v lyžování  jsou jen některými lákadly tohoto areálu, který se nachází nedaleko našich hranic , za Železnou Rudou.V tomto areálu najdete 1 x kabinovou lanovku, 2x sedačkovou lanovku (krytou) a vleky. Pro děti byl v tomto roce otevřen speciální areál Kinderland , který pro své malé návštěvníky i některé dospělé začátečníky připravil opravdu optimální podmínky. Názvy kouzelných koberců pro přepravní pásy  , sluneční terasa i maskot Javoru medvěd Ar Bar dávají tušit , že Vaše děti se tady budou cítit jako v pohádce. Dalším lákadlem jsou sáňkařské dráhy  připravené pro děti. V areálu je i půjčovna lyží a snowboardů.

www.arber.de – zde najdete veškeré podrobnosti k tomuto areálu i v českém jazyce

adresa :Talstation Großer Arber
94252 Bayerisch Eisenstein (Bavorská Ruda)

Jana Schlitzová

Má první cesta za hranice byla do NDR, tady jsem poprvé spatřila moře. Následovaly Maďarsko, Jugoslávie, Bulharsko. Když se otevřely hranice, stačila na několik let Evropa, to už byly cesty s dětmi. Od chvíle, kdy jsme poprvé s dětmi navštívili Asii, je poznávání, psaní a fotografování mým druhým zaměstnáním a stále mě to baví. Nádherná místa a zákoutí naší země, krásné České republiky, teprve objevuji a mám co dohánět.

Zobrazit články

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *