• Menu
  • Menu

Autocamp Slunečná v Krkonoších

Domů » Všechny destinace » Česká republika » Královéhradecký kraj » Autocamp Slunečná v Krkonoších

Nejsem velkým kempovým nadšencem, přesto se o kempu Slunečná zmíním. Vedro k zalknutí, jedu směrem na Svobodu nad Úpou, na mapě objevuji vodní plochu ve tvaru trojúhelníku. Pocházím nedaleko odtud a o žádné takové vodě nevím. U silnice na malé odbočce parkuje několik aut, tak to by mohlo být ono.

Autocamp Slunečná

Autocamp Slunečná

U vstupu je napsáno Autocamp Slunečná. Vcházím do rozlehlého a příjemného areálu téměř na úpatí Černé hory v Krkonoších. Je začátek června, je to několik stanů, karavanů a v chatkách je skupina dětí. Projdu až nakonec ke kamenným schodům, které vedou do kopce. Je tu hráz přírodního koupaliště s travnatou pláží. Voda vypadá čistá a tak to jdu vyzkoušet.

Autocamp Slunečná

Jsem na travnaté pláži. Ve vstupu do vody  jsou betonové panely, trochu to klouže. Jdu opatrně kolem zábradlí. Voda je příjemná a tak hup. Jsem trochu náročnější  na vodní koupel a tak rostliny, kterými je pokryté dno, my jsou hodně nepříjemné. Překonám sama sebe a odměnou je mi příjemné ochlazení a úleva před vedrem.

Pro milovníky kempování a turistiky je kemp, myslím příjemné místo na pobyt i skvělé místo pro výlety do našich hor.

Autocamp Slunečná

Kemp

Skvělá poloha kempu  poskytuje velký výběr celodenně osluněných nebo i zastíněných kempových míst s elektrickými přípojkami, přírodní koupaliště s travnatou pláží, spoustu zeleně a především ideální startovní pozici pro  výlety na kolech či pro velice zdravou horskou turistiku po hřebenech hor v Krkonoších.

Šest statečných, Sněžka, Krkonoše

Mnoho návštěvníků využívá  kemp jako startovní pozici pro výstup na naši nejvyšší českou horu „Sněžku“.

Loukou, zkratkou…

Areál kempu je vybaven moderním sociálním zařízením, letní kuchyňkou, WiFi pokrytím a zahradní restaurací, kde se dá najíst.

Výlety

Umístění kempu skýtá ideální startovní pozici k návštěvám ostatních významných Krkonošských středisek jako jsou Vrchlabí, Špindlerův Mlýn, Rokytnice, Harrachov na straně západní a Janských Lázní, Pece pod Sněžkou, Trutnova a Žacléře včetně dělostřelecké tvrze Stachelberg na straně východní.

Pec pod Sněžkou

Směrem jižním vyjíždějí naši návštěvníci do světoznámé ZOO ve Dvoře Králové, k významné kulturní památce – hospitalu a galerii desítek cenných soch Matyáše Bernarda Brauna v Kuksu, bývalém sídle hraběte Šporka, a na řadu dalších zajímavých míst.

zahrada Kuks

 

Jana Schlitzová

Má první cesta za hranice byla do NDR, tady jsem poprvé spatřila moře. Následovaly Maďarsko, Jugoslávie, Bulharsko. Když se otevřely hranice, stačila na několik let Evropa, to už byly cesty s dětmi. Od chvíle, kdy jsme poprvé s dětmi navštívili Asii, je poznávání, psaní a fotografování mým druhým zaměstnáním a stále mě to baví. Nádherná místa a zákoutí naší země, krásné České republiky, teprve objevuji a mám co dohánět.

Zobrazit články

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *