• Menu
  • Menu

Pivovar Trautenberk v Krkonoších

Domů » Všechny destinace » Česká republika » Královéhradecký kraj » Pivovar Trautenberk v Krkonoších

Je pátek, poledne a my jsme v Krkonoších. Oběd na naší oblíbené Pomezní boudě a pak nějaký krátký výlet do okolí, to byl plán. Hory se připravují na letní sezonu a bouda je zavřená. Ach, jó!

Pivovar Trautenberk Krkonoše

Trautenberk – pivo horalů

Jdeme zpět na parkoviště a parta motorkářů vchází do z části prosklené budovy před námi. Pivovar Trautenberk, tak jo, zkusíme.

Uvnitř prostorné chodby, vpravo várnice na pivo. Hlavní restaurace rozdělená na několik částí. My usedáme na dřevěné lavice k velkým stolům, to si myslím k pivu sluší nejvíce.

Pivovar Trautenberk Krkonoše

Objednáváme jídlo i pivo. Holky zkouší světlou spodně kvašenou  jedenáctku, je hořká. Já si dávám polotmavou spodně kvašenou  třináctku. Chutná mi moc! V nabídce je ještě Trautenberk APA, svrchně kvašená čtrnáctka a Trautenberk ALE, svrchně kvašená letní desítka.

K jídlu jsme si daly z nabídky gulášek, řízek z kaší a salát. První dvě jídla skvělá, salát by se měli ještě naučit. Pivo dobré a tak myslím je fajn vědět, že se tady na hranicích s Polskem v Krkonoších můžete osvěžit příjemným pivkem. Na čepu ho mají již ve více než deseti boudách nejen v Malé Úpě, ale také v Janských Lázních, na Černé hoře a na dalších místech republiky.

V pivovaru si můžete za poplatek domluvit prohlídku.

Pivovar Trautenberk Krkonoše

Počasí je tak krásné a tak vyrážíme na procházku.Pokud nevíte kam, kousek od pivovaru je Informační centrum, kde vám rádi poradí.

Krkonoše – náprstník /Digitalis/
výlety Krkonoše – Malá Úpa
Krkonoše – náprstník /Digitalis/

Pivovar Trautenberk v Malé Úpě

Pivovar Trautenberk je nejmladším přírůstkem do rodiny krkonošských minipivovarů. Vybudovali ho v obci Malá Úpa, čísle popisném 87, v prostorách bývalé Tippeltovy boudy, později známé jako hotel Družba.

Pivovar Trautenberk Krkonoše

Vaří pivo bez pasterizace a filtrování, osvěžující, řízné a hořké tak akorát.

Nabídka  piv je  postupně obměňovaná, v nabídce je i i pivo v unikátních PET litrovkách a v dárkovém balení se čtyřmi třetinkovými lahvemi, které jsou nejen díky skvělému obsahu jedinečným suvenýrem!

Pivovar nabízí ubytování.

Jana Schlitzová

Má první cesta za hranice byla do NDR, tady jsem poprvé spatřila moře. Následovaly Maďarsko, Jugoslávie, Bulharsko. Když se otevřely hranice, stačila na několik let Evropa, to už byly cesty s dětmi. Od chvíle, kdy jsme poprvé s dětmi navštívili Asii, je poznávání, psaní a fotografování mým druhým zaměstnáním a stále mě to baví. Nádherná místa a zákoutí naší země, krásné České republiky, teprve objevuji a mám co dohánět.

Zobrazit články

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *