• Menu
  • Menu
Benátský karneval

Benátský karneval – 11.2. – 28.2. 2017

Domů » Všechny destinace » Zahraničí » Evropa » Itálie » Benátský karneval – 11.2. – 28.2. 2017

Karneval masek

Benátský karneval je úžasnou přehlídkou masek a kostýmů,  zábavy a hodování.  Karneval patří mezi nejkrásnější karnevaly světa s návštěvností počítající na miliony návštěvníků (až 3 miliony). Historie karnevalu sahá až do starověku. První písemná zmínka o karnevalu je  z roku 1268. Benátský karneval začíná vždy před začátkem 40 denního půstu před Velikonocemi,  deset dní před Popeleční středou. V dobách Benátské republiky byl  oblíbený karneval na dlouhou dobu zakázán. O obnovení tradic a pořádání karnevalu rozhodla italská vláda v roce 1979.

Benátky

Program karnevalu

My jsme karneval v Benátkách navštívili  11. a 12.2. při jeho před oficiálním  zahájením La Festa Veneziana. Následují Volo dell´ Angelo (19.2) – oficiální zahájení na náměstí Svatého Marka, Vollo dell´Aquila (26.2.), Korunovace Marie (28.2.) a Svolo del Leon (28..2) je posledním dnem karnevalu a jeho ukončení v 17. hodin na náměstí Svatého Marka. Ten den je také vyhlášena nejlepší maska karnevalu a vše končí plesem. Program, karnevalu je pokaždé originální a pro všechny do poslední chvíle neznámý. Více informací se návštěvníci dozví až týden před jeho zahájením.

Benátský karneval

Masky

Jejich výroba je  od 15. století  uznávanou uměleckou profesí  a i v dnešní době velkou designovou záležitostí. Původ mají masky v Comedii dell´Art , což je italské tradiční divadlo. Materiálem,  s vyobrazením různých motivů, je papírová kašírka, kůže, porcelán a sklo,  to vše zdobené korálky, zlatem, peřím. Názvy a použití masek je pak velmi rozmanité. Bautta – pozlacená maska, Moretta – černá dáma, Colombina – ženská maska zakrývající horní polovinu obličeje, Medico della Peste /Morový doktor/ – maska s dlouhým zobákem a další…

Dana Dajdulka

Více jak 15 let se pro mě stalo cestování drogou. Za tu dobu jsem mimo Evropu navštívila USA, Nový Zéland, Thajsko, Kambodžu, Velikonoční Ostrovy... poslední roky se mou láskou stala Jižní Amerika. Každá další cesta je pro mne nejenom výzvou, ale také uskutečněnými sny poznat místa , které tak dobře znám z knih a cestopisů.

Zobrazit články

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *