• Menu
  • Menu

Berzdofer See

Domů » Cestování se psem » Berzdofer See

Dovolená u jezera  Berzdofer See

Poprvé jsme na jezeře Berzdofer See byly před 8. lety. Jezero svou rozlehlostí i krásnou vodu nás opět  mile překvapilo. U jezera  se můžete plnými doušky věnovat cyklistice, plachtění, surfování, kitingu, jízdě na koni, bruslení i dalším aktivitám.

Berzdorfer See

My jsme tentokrát  zvolily ubytování přímo u jezera. 4 dny tady byly opravdovým zážitkem i  skvělou letní dovolenou. Rozhodlo i to, že tady jsou psi vítání a tak Doctor mohl jet s námi. Berzdorfer See leží pár kilometrů od německo-polského dvojměstí Görlitz/Zgorzelec.

Berzdorfer See

Gut am See

Panství vodního zámku Tauchritz se nachází v přírodě, přímo u jezera Berzdorf. 850 let historie, bydlení a restaurace ve starých zrestaurovaných budovách obklopených starými stromy. Z hotelu to bylo k jezeru coby kamenem dohodil . Každé ráno jsme začaly koupáním a procházkou  u jezera.  Po vynikající snídani  jsme vyrážely nejenom k jezeru, ale i do nedalekého města Gorlitz a na další turistické atrakce v okolí.

Hotel Gut am See

K Modré laguně / Blaue Lagune / jsme to měly 15 minut chůze. Laguna je známá plážemi s bílým pískem /který sem byl dovezen až od Baltu/i veškerým zázemím pro turisty. Během sezóny zde na bezpečí návštěvníků dohlíží hlídka plavčíků, záchranářů. Na pláž psi nesmí. Ale  hned vedle je psí pláž.

Berzdorfer See – Blaue lagune

Psí pláže – Hundestrand

Psí pláže, označené cedulí Hundestrand. Vyhrazené psí pláže jsou většinou v okolí hlavních pláží.

Kolem  velké části jezera je spousty malých plážiček, kde můžete se psem vegetit .

Psí pláž Berzdorfer See

Pláže na jezeře Berzdorfer See

Jižní pláž – Blaue Lagune

Západní pláž Strand am Buschbach

Severní a Severně-východní pláž – Nordstrand, Nord-Oststrand

Přístavní pláž – See-Ost Hafenstrand

Berzdorfer See

 

Kolem jezera vede 18 kilometrů dlouhá cyklostezka. 

Berzdorfer See

Insel der Sinne

Poslední večer jsme si zpříjemnily kulinářským zážitkem v hotelu a restauraci Ostrov smyslů- Insel der Sinne. který je od hotelu Gut am See vzdálen 3 minuty autem.  Místo jsme si zarezervovaly den dopředu . Místo  na terase nad jezerem i jídlo bylo originální.

Insel der Sinne

 

 

.

 

Jana Schlitzová

Má první cesta za hranice byla do NDR, tady jsem poprvé spatřila moře. Následovaly Maďarsko, Jugoslávie, Bulharsko. Když se otevřely hranice, stačila na několik let Evropa, to už byly cesty s dětmi. Od chvíle, kdy jsme poprvé s dětmi navštívili Asii, je poznávání, psaní a fotografování mým druhým zaměstnáním a stále mě to baví. Nádherná místa a zákoutí naší země, krásné České republiky, teprve objevuji a mám co dohánět.

Zobrazit články

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *