• Menu
  • Menu

Berounka s Doctorem

Lodí z  Berouna do Zadní Třebáně

Už asi měsíc dopředu máme předem rezervovanou vydru, pádla, barel a vesty od firmy Dronte Berounka. Pojedeme úsek Beroun – Zadní Třebáň. Po několika málo komplikacích z naší strany se dostáváme s menším zpožděním do kempu v Berouně, kde dostáváme veškeré vybavení. Co se půjčovny týče veškerá komunikace a zařizování proběhla naprosto vstřícně a s ochotou bylo přistoupeno k několika změnám (kvůli nemoci jsme přesouvali termín a následně jsme v den plavby čekali na jiném místě).

Dronte Berounka půjčovna lodí

Ajka koupila už před týdnem Doctorovi plovací vestičku, ve které s ní uplaval už 1 km, takže na to byl zvyklý. Po vodě ale ještě neplul! Nejprve ho učíme na piškotek na souši naskakovat do lodi a z ní. Když už to jakž takž zvládá, dávám mu v lodi povel sedni. Postupně takhle přecházíme ze souše na vodu. Před vyplutím ještě malou koupačku.

posádka
Pádlujeme, svítí slunce a před námi je asi 14 km voleje. Jezy jsou nesjízdné, kvůli nízké hladině vody, ale i kdyby byly s Doctorem bysme je nesjížděli (určitě ne při první plavbě, kdy nejen zkoušíme jeho reakce na vodu, ale i naší reakci na něj).

Pes přes  palubu

Doctor přechází ze strany na stranu a převažuje loď. Sud máme narvaný věcmi a v lodi hozené pití. Kromě vesty ho mám raději připnutého i na 5 m dlouhé stopovačce, to kdyby jsme se vylodili, aby neutekl. To se později ukázalo jako skvělá kombinace. Když pacičky přehodil přes vydru, snažil se napít chutné, rybinou zapáchající vody a k tomu se nejspíš snažil pomáhat s pádlováním, přepadl hlavou přes palubu. Vestička ho nadnesla nad hladinu a já si ho stopovačkou přitáhla zpátky na loď. Za madlo na vestě jsem ho jak kufřík vyhodila zpátky na palubu.
šlofík
Několikrát stavíme na koupačku. Paráda je to hlavně nad jezem, kde je více vody. Při třetím venčení zjišťuji, že Doctor čůrá do vestičky. Na čůrání pak tedy vždy vestičku sundáváme.
Po cestě plujeme kolem několika psů, kteří skotačí na břehu. To hned Doctor vymýšlí jak se dostat z lodi a kňourá a štěká, ale má  smůlu, plujeme dál. V jeden moment pak z rákosí, jak nějaká siréna vybíhá krásná bílá samojedka, která Doctorovi úplně bere dech. Smočí se, otřepe se a zas hned zabíhá zpátky kdo ví kam. Ještě několik minut to pak Doctor rozdýchává.
svačinka
Dalším rozruchem na Doctorově odysee jsou pak karlštejnští velbloudi v místním zooparku.
Během celé plavby potkáváme jen asi 5 dalších lodí, je mělká voda a párkrát musíme loď táhnout. Hlavně pak před vrácením lodí v Zadní Třebáni – Kemp Ostrov, kde se vytvořila kolona chodících vodáků.
málo vody
Náš vodácký výlet zakončujeme v parádní Country hospůdce a pak hurá vlakem do Berouna pro auto a domů.
Country hospůdka
Sára Schlitzová

Jsem studentkou Zahradní a krajinné architektury na ČZU v Praze. Za cestovatelku a dobrodruha se považuji již od chvíle, kdy mě starší sestra na půli cesty poslala samotnou do školky. Kromě cestování a fotografování (amatérské), ráda trávím čas s přáteli. Od malička se věnuji sportům a hře na housle. Taky ráda vyrazím za kulturou (divadlo, výstavy, kino).

Zobrazit články

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *