• Menu
  • Menu

Bílá voda – přírodní koupaliště Chodov

Domů » Všechny destinace » Česká republika » Karlovarský kraj » Bílá voda – přírodní koupaliště Chodov

Je to už  pěkná řádka let, kdy tady v Chodově bylo v provozu krásné koupaliště, na které bohužel už jen s nostalgií pamětníci vzpomínají. Koupaliště původní chodovské bylo “umělé”. Dnes je zarostlé stromy a téměř třicet let přírodní devastace na něm zanechalo nenapravitelné škody.

Bílá voda – koupání dnes

Vodní plocha se nachází na bývalém území obce Smolnice. Uměle vytvořené jezero a okolí mělo a má sloužit k rekreaci a sportovnímu vyžití obyvatel města Chodov. Jezero vzniklo v rámci rekultivace po těžbě hnědého uhlí.  Název „Bílá voda“ vznikl díky bílému zakalení vody vlivem kaolinových zbytků v půdě (těžil se zde kaolin). V létě slouží jezero ke koupání. Jezero má i část písčité pláže,  v létě zde bývá i ponton na skákání do vody. Kolem jezera je částečně i cyklostezka, je tady občerstvení i dětské hřiště. Kolem jezera jsou lavičky a odpadkové koše. Celé okolí jezera je vhodné pro turistiku, či trasa pro běžce a vyznavače chůze s trekovými holemi. Jezero využívají také rybáři a potápěči.

Bílá voda
Bílá voda

Knihovna pro rekreanty

Pro rekreanty – čtenáře je stávající dřevěná  knihovnička v kmeni stromu doplněna ještě o jednu.

Hygienici vždy v průběhu sezóny měří kvalitu vody a poslední tři roky, včetně toho uplynulého, ji ocenili nejvyšším hodnocením. K použití je chemické WC .

Jezero leží v severní části města Chodov.

Bílá voda
Bílá voda

foto: Sylva Tomeszová

 

Jana Schlitzová

Má první cesta za hranice byla do NDR, tady jsem poprvé spatřila moře. Následovaly Maďarsko, Jugoslávie, Bulharsko. Když se otevřely hranice, stačila na několik let Evropa, to už byly cesty s dětmi. Od chvíle, kdy jsme poprvé s dětmi navštívili Asii, je poznávání, psaní a fotografování mým druhým zaměstnáním a stále mě to baví. Nádherná místa a zákoutí naší země, krásné České republiky, teprve objevuji a mám co dohánět.

Zobrazit články

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *