• Menu
  • Menu

Zámek Lužec

Evakuace v hotelu

Smutek posledních týdnů, stres a vypětí. Je sobota a odletět do teplých krajů se nedá. Krkonoše, Jizerky, Tatry? Nic z toho, Česko zasypal sníh a my chceme  utéct někam, kde nás smutek nedožene. Uprostřed  lesů v Krušných horách  leží zámek, v tom zámku léčivý pramen a krčma, u léčivého pramene bazén, u bazénu sauny. Nedotčená příroda, čerstvý horský vzduch, pramenitá voda a ticho.

Hotel zámek Lužec
Hotel zámek Lužec

Lovecký zámek Lužec

Jedna noc, velká sleva! Jedeme! Projekt Lovecký zámek českého krále Karla IV, hotel Zámek Lužec, vznikl jako pocta hrdinům této doby a těchto krajů, kteří položili základy české státnosti.

Hotel zámek Lužec
Hotel zámek Lužec

Přijely jsme v 15 hodin, pokoj připraven nebyl. Trvalo to ještě další 2 hodiny. Prý je hodně hostů. V Krčmě Jana Žižky jsme si daly pozdní oběd. Mimochodem výborný. Sibiřské pelmeně –  skvělé! Kuřecí vývar – průměr, ovšem Kavkazský řepný salát, luxusní! Jsme ubytované v pokoji Bořivoj a další tři hodiny si užíváme ve  SPA. V hotelu se mluví více rusky než česky. Přesto si užíváme. Večer jdeme na skvělé pivo a večeři do krčmy. Dnešní noc chceme zakončit nějakým filmem, ovšem televize přestane po 5 minutách fungovat. Výhled z okna, kde chumelí je parádní.Venku je možná – 18. Jsme jako v pohádce.

Spa Zámek Lužec
Spa Zámek Lužec

Evakuace hotelu

Je 7.50, když začne houkat na celý hotel siréna!!! V angličtině se dozvídáme, že hotel bude evakuovaný. Cože? Najednou je ticho! Vytáčím starý telefon. Na recepci mě ubezpečují, že v kuchyni začalo něco kouřit a spustil alarm. Moc se omlouvají a mně klepe srdce o závod! No, spánek už ne, jdeme na snídani do Královské restaurace. Pak až do 12 hodin jsme ve SPA téměř samy  a to se nám moc líbí.

Krčma Jana Žižky
Krčma Jana Žižky

Hotel má 62 pokojů. Adresa : Lužec 1, 362 25 Nová Role, Okres Karlovy Vary, Česká republika

Cesta z Prahy do Lužce : Praha – po rychlostní silnici R6 a dále po silnici I.třídy E48 přes Řevničov, Lubenec, Bochov do Karlových Varů. Karlovy Vary – Karlovy Vary čtvrt Stará Role, ulice Závodu míru – silnice II.třídy č.220 směr Nejdek, průjezd obcí Mezirolí, odbočka Děpoltovice – silnice III.třídy č.2204, v Děpoltovicích směr Oldřichov po silnici III.třídy č.2206, na konci obce Děpoltovice vpravo směr Lužec na silnici III.třídy č.2192. Za cca 3 km je vesnice Lužec. Na konci vesnice Lužec je po levé straně silnice SPA hotel Zámek Lužec.

 

Venku napadlo spoustu sněhu, na silnici to pěkně klouže. Do Karlových Varů je to nějakých 18 km a tak uděláme krátkou zastávku.

Jana Schlitzová

Má první cesta za hranice byla do NDR, tady jsem poprvé spatřila moře. Následovaly Maďarsko, Jugoslávie, Bulharsko. Když se otevřely hranice, stačila na několik let Evropa, to už byly cesty s dětmi. Od chvíle, kdy jsme poprvé s dětmi navštívili Asii, je poznávání, psaní a fotografování mým druhým zaměstnáním a stále mě to baví. Nádherná místa a zákoutí naší země, krásné České republiky, teprve objevuji a mám co dohánět.

Zobrazit články

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *