• Menu
  • Menu

Biotop Blovice

Když ne lom nebo jiné přírodní koupání, tak určitě biotop. Jsme v Blovicích na návštěvě a tak jdeme vyzkoušet biotop, který tady je.

Přírodní koupání v Blovicích

Když ne lom nebo jiné přírodní koupání, tak určitě biotop. Jsme v Blovicích na návštěvě a tak jdeme vyzkoušet biotop, který tady je. Vstupné pro dospělého je 50 Kč  /pro děti 30 Kč/ a to je příjemná cena. Parkoviště před biotopem je zdarma. Koupaliště je dvouúrovňové, do toho spodního vede i dlouhá klouzačka.

Biotop Blovice

Po schůdcích nebo cestě se dostaneme do druhé úrovně, kde je hlavní koupací plocha. Nad ní pak je část se třemi mělkými nádržemi, kde jsou vodní rostliny a mikroorganismy , které napomáhají jezero čistit.  Kolem jezera jsou sprchy, kde by se každý, než vstoupí do vody měl osprchovat. Příjemné koupaliště doplňují toalety, převlékárny i stánek s občerstvením a posezením.  Pro sportovce je na koupališti i hřiště na plážový volejbal. Voda příjemná a na to, že je neděle, tak i počet návštěvníků je docela ok.

Biotop Blovice

Jezero, které se nachází  na svahu na okraji Blovic směrem k rekreační oblasti Kamensko, bylo pro veřejnost otevřeno v roce 2014. Biotop je voda bez chemie. V republice je v dnešní době biotopů už více. Pro nás nejbližší je přímo v Radotíně.

Biotop Blovice

 

Jana Schlitzová

Má první cesta za hranice byla do NDR, tady jsem poprvé spatřila moře. Následovaly Maďarsko, Jugoslávie, Bulharsko. Když se otevřely hranice, stačila na několik let Evropa, to už byly cesty s dětmi. Od chvíle, kdy jsme poprvé s dětmi navštívili Asii, je poznávání, psaní a fotografování mým druhým zaměstnáním a stále mě to baví. Nádherná místa a zákoutí naší země, krásné České republiky, teprve objevuji a mám co dohánět.

Zobrazit články

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *