• Menu
  • Menu

Biotop Jince – přírodní koupací jezero

Domů » Všechny destinace » Česká republika » Středočeský kraj » Biotop Jince – přírodní koupací jezero

Koupání za branou

Nejvyšší čas vyzkoušet nějaké pěkné koupání. Hlásí tropické třicítky a tak vyrážím směr Dobříš a Příbram, do obce Jince, která se nachází na soutoku Pstruhového potoka s Litavou.

Biotop Jince

Ve vsi se chystá asi pouť a tak je na odbočce k jezeru docela rušno. Navigace mě dovede až k jezeru, ale nevím, kde zaparkovat. Místní mi radí ať jedu buď brodem přes potok nebo po lávce. Zákaz tu nikde není, brod zavrhuji ihned, protože ta moje stařenka by se v potoce mohla utopit. Lávka je o něco lepší volba, no snad to se mnou nespadne. Jsem  na malém parkovišti před biotopem, vedle je otevřené fotbalové  hřiště.

Biotop Jince

Biotop je ohrazen plotem a ten je zavřený. Je poledne, smažím se zaživa a dovnitř se nedostanu. Na plotě je napsáno, že do víkendu je otevřeno pouze od 15 hodin. 3 hodiny tady čekat nebudu. Ach jo. Tak aspoň obhlídnu jak jezero vypadá. Myslím, že dobře. Kvalitu vody a další nechám na jindy.

Kolem jezera jsou hrací prvky pro děti, posezení pod deštníky, lavičky a budova , kde je asi zázemí, vedle možná občerstvení.

Biotop Jince

Původní a nevyhovující koupaliště v Jincích nahradil koupací biotop. Tenhle tip koupání má stále více příznivců a tak pomalu v naší zemi tyto přírodní koupaliště vznikají. V Praze třeba  v Radotíně, nebo ve  Lhotce.

Biotop Jince

Otevřeno od 8.6.

Po – pá – 10-20 hod

So, ne – 9 -20 hod

Vstupné : 50 Kč, snížené 30 Kč

Adresa: 

Biotop Jince,  Ke Koupališti
262 23 Jince

Biotop Jince
Jana Schlitzová
Jana Schlitzová

Má první cesta za hranice byla do NDR, tady jsem poprvé spatřila moře. Následovaly Maďarsko, Jugoslávie, Bulharsko. Když se otevřely hranice, stačila na několik let Evropa, to už byly cesty s dětmi. Od chvíle, kdy jsme poprvé s dětmi navštívili Asii, je poznávání, psaní a fotografování mým druhým zaměstnáním a stále mě to baví. Nádherná místa a zákoutí naší země, krásné České republiky, teprve objevuji a mám co dohánět.

Zobrazit články

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *