• Menu
  • Menu

Botanická zahrada Na Slupi, Praha 2

Domů » Všechny destinace » Česká republika » Praha - hlavní město » Botanická zahrada Na Slupi, Praha 2

Věda prochází žaludkem.

První ročník festivalu s názvem Věda prochází žaludkem byl určen všem příznivcům dobrého jídla a přírodních věd. Festival se konal dnes od 14 hodin do 22 hodin. Během jednoho dne propojili přírodovědci z fakulty kulinářské umění se zaměřením na Asii v nádherném areálu Botanické zahrady Na Slupi. Program byl pestrý a nápaditý. My jsme vyzkoušely a naučily se jak se dělá suchi. Odborníci dali suroviny a vedli naše ruce. Myslím, že napoprvé se nám to moc povedlo a byly jsme překvapené, že to není ani moc těžké, když ví člověk jak na to.

jak se dělá suchi

 

Moc se nám líbilo, že jsme také nejenom přičichly k ingrediencím ze kterých je možné vyrobit parfém. My jsme si dokonce každá svůj vlastní , za účasti odborníka, vyrobily. V mém byl jasmín, citrónová tráva, pomeranč a mátové výtažky. Skleničku mám schovanou a těším se až svůj parfém Schlitz- No 1 vyzkouším  . Mimo indické kuchyně, čerstvých  džusů,  jsme také ochutnaly molekulární alkoholický koktejl.

Velmi zajímavý byl také stánek s hmyzími dezerty. Nejsem takový fajnšmekr, zvládla jsme cvrčka v karamelu, Ajka přidala smaženého moučného červa, největší šváb ji moc nešel do krku a tak si ho zabalila jako zákusek na doma. Prý přidá čili a trochu  více osmahne…

Botanická zahrada Přírodovědecké fakulty Univerzity Karlovy v Praze

Vína, převážně  kvalitní certifikovaná moravská, byla také součástí degustace. V zahradě toho bylo mnohem více a tak ještě připomenu stánek s čajem , koření…v zahradě vládla příjemná atmosféra do které chvílemi ostře bodalo slunce. Rozkvetlý areál zahrady s velkými stromy však zaručoval příjemné útočiště i příjemně strávené odpoledne . Zahrada byla plná milých  lidí , studentů, dětí s rodiči , televizních celebrit i těch , kteří se o nás všechny pěkně starali.

Petr Havlíček – odborník na výživu

 

 

 

Jana Schlitzová

Má první cesta za hranice byla do NDR, tady jsem poprvé spatřila moře. Následovaly Maďarsko, Jugoslávie, Bulharsko. Když se otevřely hranice, stačila na několik let Evropa, to už byly cesty s dětmi. Od chvíle, kdy jsme poprvé s dětmi navštívili Asii, je poznávání, psaní a fotografování mým druhým zaměstnáním a stále mě to baví. Nádherná místa a zákoutí naší země, krásné České republiky, teprve objevuji a mám co dohánět.

Zobrazit články

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *