• Menu
  • Menu

Povodně 2013 – Radotín Berounka – 3. den

Domů » Všechny destinace » Česká republika » Praha - hlavní město » Povodně 2013 – Radotín Berounka – 3. den

Berounka v Radotíně a soutok Berounky s Vltavou u Lahovic

Probudili jsme se do třetího dne povodní. V Radotíně  „klidná“ noc  narušená hlasitými výkřiky někde uvězněných kachen nebo labutí,  mísící se s kvílením sanitek a houkaček záchranářů, bez zlověstného nočního deště.

Ranní pohled do údolí,  s malým odleskem probouzejícího líného slunce na hladinu , dává šanci na ústup. Ale opak je pravdou. Hladina  řek Berounky s Vltavou se proti noci zase o něco zvedla, a tak rozlité obří jezero  je zase větší a mohutnější kolem Radotínského přemostění, směrem k soutoku Berounky s Vltavou , dále pak až ke Zbraslavskému zámku nebo směrem k Černošicím.

Povodně 2013 Radotín a okolí – 3 den

Radotín na hlavní trase kolem Berounky je neprůjezdný i cesta do Chuchle a na Černošice je zaplavená. Čekání na  poslední (doufejme) vlnu je drásající. Lidé evakuovaní i Ti , co jenom  s výčitkou pozorují , si přejí jediné. Aby už to skončilo a  ztráty a následky byly minimální, a aby  už  pro Bůh mohli všichni v klidu domů!

Na záběrech jsou vidět  zatopené domy a zahrady , firmy…je také  vidět neukázněnost některých  stále dokola kritizovaných firem, které dělají nepovolené skládky   a navážky včetně hald  odpadků, které nyní spláchne voda !!!

Haldy a odpadky u Radotína

V Praze je situace pořád kritická.. Vltava stále stoupá, doprava v hlavním městě kolabuje… Přerušená je i doprava tramvají z Modřan do Braníka. Přehrady na Vltavě totiž musí a budou upouštět vodu z Vltavských kaskád, a tak do hlavního města dorazí další povodňová vlna. V centru nejezdí  některé stanice metra.

Sledujeme dění v celé ČR i okolních státech .

Můžete si  také přečíst :

povodně 2013 –  Radotín a okolí – 2. den

povodně 2013 – Praha centrum – 2. den

povodně 2013 – Radotín a okolí – 1. den

 

 

Praha soutok Berounky s Vltavou : 4.6. odpoledne

 

 

Jana Schlitzová

Má první cesta za hranice byla do NDR, tady jsem poprvé spatřila moře. Následovaly Maďarsko, Jugoslávie, Bulharsko. Když se otevřely hranice, stačila na několik let Evropa, to už byly cesty s dětmi. Od chvíle, kdy jsme poprvé s dětmi navštívili Asii, je poznávání, psaní a fotografování mým druhým zaměstnáním a stále mě to baví. Nádherná místa a zákoutí naší země, krásné České republiky, teprve objevuji a mám co dohánět.

Zobrazit články

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *