• Menu
  • Menu

Praha

Léto v Praze.

Praha

Praha , přeplněná   v létě návštěvníky z domova i z celého světa , myslím nezklame nikoho. Vybírat je opravdu z obrovské škály zájmů. Ať už vás přiláká prohlídka památek Pražského hradu, Karlova mostu, Židovský hřbitov a Synagoga, Sovovy mlýny a  Kampa,…, romantická projížďka po Vltavě,  Lennonova zeď – výstava , koncert či  divadelní představení , ZOO , botanická zahrada, či jenom procházka starou Prahou s neopakovatelným kouzlem a posezením v některé z kavárniček či restaurací . Praha je připravená splnit opravdu tajná přání,  a tak budiž krásné léto v Praze!

Praha

Hlavní město je nejvýznamnější a nejrozsáhlejší městskou památkovou rezervací v České republice. Historické jádro Prahy je od roku 1992 součástí Seznamu světového kulturního dědictví UNESCO. Praha je díky svým kulturním a historickým předpokladům rovněž nejnavštěvovanějším městem v republice, a to domácími i zahraničními turisty.

Jen namátkou….

Malostranská vyhlídka

Návštěvníci se mohou od 1. července opět těšit na krásný výhled na Prahu z nejmladší částí celého Karlova mostu. O prázdninách tu budou každou sobotu od 18 hodin koncerty trubačů, na podzim Muzeum hl.m. Prahy chystá výstavu „Kdo se bojí, nesmí do Prahy“.Zároveň bylo zrekonstruováno i turistické informační centrum Pražské informační služby v přízemí věže.

Koncerty pro každého

Malostranská mostecká věž nabízí neobyčejně krásný výhled na Prahu. V současné době ji mohou vidět návštěvníci v její autentické podobě z 15. století a navíc se dočkají i koncertů. „V rámci vstupného na věž si mohou návštěvníci v červenci a v srpnu každou sobotu od  18 hodin a v září od 17 hodin poslechnout koncert Tuba Trombonum – Trubači nad Karlovým mostem. Jde o hodinovou produkci, která bude slyšet i na úrovni mostu,“ uvedla ředitelka Muzea hlavního města Prahy Zuzana Strnadová.

Informační centrum zachováno

U vstupu do věže je také otevřeno nové informační centrum Pražské informační služby a nová pokladna pro návštěvníky věže. Informační centrum nabízí turistům vyčerpávající informace o městě, zdarma také mapu centra Prahy a řadu propagačních materiálů týkajících se Prahy. Jedním  z nejčastějších dotazů které kladou turisté v tomto centru, je cesta k Pražskému Jezulátku a k Lennonově zdi.

Praha

Od 11. do 14. července budou Francouzi na Kampě opět slavit jeden z jejich nejvýznamnějších svátků – pád Bastily. Tradiční Francouzský trh bude letos věnován regionu jihozápadní Francie, nabídne delikátní jídla a autentickou atmosféru. Trh se koná po páté v řadě na náměstí Na Kampě. Těšit se můžeme na gurmánské speciality, kvalitní vína, autentickou hudbu a tanec. Návštěvníci si budou moci  vychutnat mořské mušle, burgundské hlemýždě, bretaňské palačinky a tentokrát poprvé i žabí stehýnka. Bude zde probíhat také ochutnávka mnoha proslavených vín, jako je Bordeaux, Côtes du Rhône či Champagne a dalších vín z oblasti Loiry, Alsaska a Burgundska.

Bohemia Jazz Fest, jeden z největších hudebních festivalů v Evropě, začíná 10. a 11. července na Staroměstském náměstí  vždy od 17 hod.

V sobotu 13. července si hora Vítkov nebývalou akcí připomene hrdinnou obranu husitské posádky, která 14. července roku 1420 odrazila útok rakouských a míšeňských křižáků. Už od 10 hodin čeká na návštěvníky pestrý program, rytířská klání, kejklířské vystoupení, šermířské souboje… Bitvy se zúčastní na sto válečníků, kteří přijedou na autentických husitských vozech ..

JUDITA na Kampě -Leitmotivem expozice je Klimtova Judita. Vedle významných děl proslulého rakouského malíře zde můžete obdivovat také tvorbu Alfonse Muchy a Františka Kupky.
28/6 – 22/9 2013, Museum Kampa, U Sovových mlýnů 2, Praha 1

Ivan Lendl  – Alfons Mucha . Premiérová a neopakovatelná příležitost vidět nejkompletnější sbírku Muchových plakátů ze soukromé sbírky Ivana Lendla.
10/4 – 31/7/2013 Obecní dům, Praha 1

…………….

Praha

 

 

Jana Schlitzová

Má první cesta za hranice byla do NDR, tady jsem poprvé spatřila moře. Následovaly Maďarsko, Jugoslávie, Bulharsko. Když se otevřely hranice, stačila na několik let Evropa, to už byly cesty s dětmi. Od chvíle, kdy jsme poprvé s dětmi navštívili Asii, je poznávání, psaní a fotografování mým druhým zaměstnáním a stále mě to baví. Nádherná místa a zákoutí naší země, krásné České republiky, teprve objevuji a mám co dohánět.

Zobrazit články

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *