• Menu
  • Menu

Botanická zahrada Teplice

Domů » Všechny destinace » Česká republika » Ústecký kraj » Botanická zahrada Teplice

Boží květ – Botanická zahrada Teplice

Botanická zahrada v Teplicících není velká svojí rozlohou, ale najdete zde oázu klidu mezi porosty známých i vzácných rostlin. Mají zde i velký skleník pro tropické rostliny. Zahradu najdete na konci ulice Josefa Suka v příjemné vilové čtvrti (z Benešova náměstí v Teplicích sem jede linka 4 , o víkendu č.21). Pro auta zde je jenom malé parkoviště a tak by se vám mohlo stát, že nazaparkujte.

Otevírací doba zahrady je  celeročně  od 9 – 18 hodin v sezóně, a od 9 – 17 hod mimo sezónu. Zavřeno je každé pondělí. Je dobré si přečíst před vstupem do zahrady i skleníku návštěvní řád. V zahradě je možné se občerstvit v malé cukrárně.

Vstupné : dospělí 50 Kč, děti, studenti a senioři 25Kč , rodinná vstupenka je 100 Kč.

Boží květ – pochází z východní oblasti Severní Ameriky, např. z Virginie. Rostlina je přirovnávána k bramboříkům . V severní Americe roste asi 12 druhů , mezi nejrozšířěnejší patří Boží květ zahradní. V Evropě je tato rostlina pěstovna od roku 1744 , kdy byla dovezena do Anglie.

Boží květ – Botanická zahrada Teplice
Jana Schlitzová

Má první cesta za hranice byla do NDR, tady jsem poprvé spatřila moře. Následovaly Maďarsko, Jugoslávie, Bulharsko. Když se otevřely hranice, stačila na několik let Evropa, to už byly cesty s dětmi. Od chvíle, kdy jsme poprvé s dětmi navštívili Asii, je poznávání, psaní a fotografování mým druhým zaměstnáním a stále mě to baví. Nádherná místa a zákoutí naší země, krásné České republiky, teprve objevuji a mám co dohánět.

Zobrazit články

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *