• Menu
  • Menu

Termický let z Černé Hory

Domů » Všechny destinace » Česká republika » Královéhradecký kraj » Termický let z Černé Hory

Nejlepší zážitek!

Jako mladý kluk jsem skákal 6x padákem, k 50. narozeninám jsem dostal seskok padákem volným pádem ze 4 km a k 52. narozeninám let balónem a k 55. narozeninám hodinový termický let. A mohu říct, že tomu se nic nevyrovná! Hodinu sedět ve vzduchu, to si to člověk užije! Seskoky to je na pár minut a let balónem byl sice dobrý, ale v koši jsme byli namačkáni jak sardinky ani jsem se nemohl pořádně otočit. Je více agentur, které prodávají adrenalinové zážitky, mne manželka zážitek koupila přes agenturu Adrop. Po zaplacení jsme dostali poštou  poukaz na let, pak už jsem se jednoduše zaregistroval na mail, který mi poslali. Po zaslání telefonního čísla jsem čekal  na sms až bude dobré počasí na let. Zpráva od agentury přijde 2-3 dny předem, zároveň je určeno  v kolik hodin poletí a kam přesně má přijet  Na vybrání poukazu je cca 1 rok. Mne nabídli 2 dny předem let z Černé hory u Jánských Lázní. Sešli jsme se na louce mezi Jánskými Lázněmi a Černým dolem. Bylo tam hodně lidí a hodně pilotů. Až na mne přišla řada, vyvezli nás dodávkou na Černou Horu, cesta trvala asi 15 minut.

Termický tandemový let

Letíme

Na Černé Hoře mě pilot seznámil s průběhem letu, jakým způsobem se odstartuje, jak mám utíkat. Pak už se stačilo rozeběhnout a seskočit se srázu.  Okamžitě jsme nabrali výšku a stoupali a stoupali a kochali se :-).  Během letu mi pilot ukazuje, kde je jaký kopec, město, vesnice, vysvětluje jaký způsobem stoupáme nahoru.

Termický tandemový let

Trochu akrobacie…

Letěli jsme až ve výšce 2 km nad mořem. Ke konci letu se mne pilot  ptal, jestli chci vyzkoušet i nějakou akrobacii. Já, jasně že jo! A tak ak udělal prudké výkruty s rychlým klesáním, to mě přibilo do sedačky a žaludek  jsem měl  až v krku! Prostě paráda! Pak jsme krásně přistáli na louce pod Černou Horou odkud jsme autem odjížděli nahoru na kopec. Pod zadkem je takový nafouklý vak, takže dosed byl krásně měkký.

Termický tandemový let

Během letu  jsem dostával od pilota informace:  v jaké jsme výšce, kolik je stupňů  a jak rychle stoupáme nebo klesáme. U ucha jsem měl přístroj, nevím jak ho nazvat a ten když pípá, tak stoupáte nahoru a když přestane pípat, tak nestoupáte nebo klesáte. Během letu jsme se dozvěděl, že jisté typy oblaků, když pod ně vlítnete,  tak vás vyloženě nasávají nahoru! To pak pípák řval jak blázen a stoupali jsme i 5m za sekundu!

Termické tandemové lety

Je možné si koupit různě dlouhé doby letu. Moje hodina stála 3500 kč. Půl hodiny  stojí 1750 kč a 15 minut myslím 800 kč. Opravdu nej zážitek, co jsem kdy měl! Vřele doporučuji každému. Byl jsem tam jen se ženou, ale ta neletěla, protože se bojí výšek.Viděl jsem z vrchu celé Krkonoše, Trutnov, Hostinné   a všechny ty vesničky a městečka. Z vrchu to vše vypadá jinak, a člověk má pocit, že Krkonoše nejsou vysoké hory a města jsou malé osady :-).

Termický tandemový let

Termický tandemový let je to nejlepší, co může paragliding nabídnout, lze jej  uskutečnit v období jara až podzimu ve vhodných termických podmínkách. Při termickém letu je snaha snažíme vystoupat co nejvýše kroužením ve stoupavých proudech, to znamená, že si můžete užívat delší let a kochat se krajinou z větší výšky. Je doporučená  pevná obuv, v případě slunečného počasí sluneční brýle, v případě chladnějšího počasí se teple oblékněte. Kombinéza je většinou zapůjčena na místě. Start i přistávat je  na stejném místě a tak si můžete s sebou vzít doprovod. Fotky nebo video si pak můžete s chutí prohlédnout doma.

lubomir bogdan

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *