• Menu
  • Menu

Ledová hrozba – i to je výlet s dětmi

Domů » Všechny destinace » Česká republika » Středočeský kraj » Ledová hrozba – i to je výlet s dětmi

Snažím se zaparkovat u řeky Berounky v Černošicích. Je tady úplně narváno. Je nědělní dopoledne. V Černošicích zvoní zvony a věřící jdou na mši do kostela. Člověk by řekl, že spousty rodičů s dětmi  i procházející senioři , míří právě tam . K mému velkému údivu všichni , a to opravdu houfně , míří k rozblázněné řece. Nejenom tady v Černošicích , ale na dalších místech republiky si spousty lidí prožilo další bezesnou noc.

ernošice – cestování s dětmi

Varování meterologů, že hrozí povodně i v Černošicích , hrozba , že kry zatarasí odtok vody se naštěstí nenaplnila. Obleva pomohla řece a velká voda s sebou divoce odnáší tříštivé kusy ledu i velké kry. Na úzkém můstku nad řekou jste jako v hučícím komíně, vše se pod vámi houpe a duní. Není to příjemný pocit. Přesto zde stojí malé děti, potkáte i tatínka s kočárkem. Trochu mě z toho mrazí, nevím jestli je to dobrý tip na výlet. Pod mostem na malé ploše vidíte bezradné kačeny, které odevzdaně čekají , co příroda přinese . Za mostem je vidět , že voda napáchala spoustě lidem další ztráty a škody na majetku. Hovořím s majiteli dvou zatopených chatek, jsou smutní a potřebují se dostat do jedné z chat a vypnout lednici. Jejich boj je marný, mrazivou vodou neprojdou. Kolem projíždí policejní vůz a dohlíží na pořádek a bezpečnost. Další pán se mě ptá , zda- li se dá dojít na Kazín Odpovím, že opravdu nevím, a raději ho od cesty zrazuji. Nevím, zda je to bezpečné.

Po zmrzlém chodníku ještě scházím k divokým peřejím. Tady už se mi svírá hrdlo , když vidím jaká síla a živel je přede mnou.

Odcházím , přeji všem lidem , aby mohli řeku pozorovat  a obdivovat jako živel, ale ne jako nepřítele. Přeji jim , aby mohli v klidu spát a svou řeku milovat.

Jana Schlitzová

Má první cesta za hranice byla do NDR, tady jsem poprvé spatřila moře. Následovaly Maďarsko, Jugoslávie, Bulharsko. Když se otevřely hranice, stačila na několik let Evropa, to už byly cesty s dětmi. Od chvíle, kdy jsme poprvé s dětmi navštívili Asii, je poznávání, psaní a fotografování mým druhým zaměstnáním a stále mě to baví. Nádherná místa a zákoutí naší země, krásné České republiky, teprve objevuji a mám co dohánět.

Zobrazit články

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *