• Menu
  • Menu

Karlštejn na kole

Cílem našeho výletu na kole je hrad Karlštejn. Vyrážíme z Radotína a těšíme se na trasu kolem Berounky , na krásnou krajinu a výhledy. Z Radotína jedeme po červené značce , která nás dovede až na Karlštejn. Po těžším prudkém výšlapu z Radotína  projíždíme lesem , dále pak je cesta už příjemná a pokračuje až k Sulavě.

Karlštejn Praha

Dalšími body jsou Třebotov, údolí Švarcovy , Solopisky , Vonoklasy.Nyní nás čeká nejtěžší stoupání směrem na Mořinku. Z těžkým oddychováním , ale šťastni pozorujeme nádherný výhled celé oblasti Českého krasu. Při výjezdu z lesa už vidíme na hrad a pomalu sjíždíme do Karlštejna. Jedeme až k hradu, neabsolvujeme klasickou prohlídku , ale i tak jsme nadšeni z nádherných pohledů na hrad i na okolní krajinu. Je už dost pozdě a tak se vydáváme na zpáteční cestu po cyklostezce  směrem na Řevnice , Lety , Dobřichovice. Cestu začínáme      2. km dlouhým úsekem po silnici do Zadní Třebáně. Odsud  po levém břehu Berounky držíme směr Černošce – Mokropsy , kde přejedeme na druhý břeh a pokračujeme dál na Radotín. Cesta kolem Berounky je oázou, a tak i když trochu znavení , končíme náš výet opět v Radotíně.

Trasa měřila něco přes 35 km, některá místa se stoupáním jsou  pro trochu zkušenější  cyklisty.

Cesta kolem Berounky je vhodná i pro začátečníky.

Dobrou zprávou je , že pokud přeceníte své síly , po celé trase vede trať a tak pro zmožené cyklisty je možné kdekoli trasu změnit a použít i vlak.

Po cestě je i dost možností dát si něco dobrého , nebo zvlažit vyschlá hrdla.

Karlštejn Praha

Hrad Karlštejn je otevřen do 14. listopadu a pak o sobotách a nedělích až do Vánoc. V rámci prohlídky 1. okruhu budou moci návštěvníci shlédnout historické interiéry Císařského paláce a Mariánské věže. A v poslední místnosti v Klenotnici jsou stále vystaveny kopie české svatováclavské a císařské říšské koruny.

Program adventních nedělí, počínaje 28. listopadem vyvrcholí Českou mší vánoční dne 19. prosince od 16ti a 18ti hodin v Rytířském sále hradu Karlštejn.  Vánoční koncert „Štěpánské koledování“ v podání vokálně instrumentální skupiny Chaire pak bude 26. prosince od 18ti hodin tamtéž.

Jana Schlitzová

Má první cesta za hranice byla do NDR, tady jsem poprvé spatřila moře. Následovaly Maďarsko, Jugoslávie, Bulharsko. Když se otevřely hranice, stačila na několik let Evropa, to už byly cesty s dětmi. Od chvíle, kdy jsme poprvé s dětmi navštívili Asii, je poznávání, psaní a fotografování mým druhým zaměstnáním a stále mě to baví. Nádherná místa a zákoutí naší země, krásné České republiky, teprve objevuji a mám co dohánět.

Zobrazit články

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *