• Menu
  • Menu

Cesta do Chorvatska 5 – Sveta Marina

Domů » Všechny destinace » Zahraničí » Evropa » Chorvatsko » Cesta do Chorvatska 5 – Sveta Marina

Pláž Uvala Vodišćica

Dneska rest day, válečka na pláži a snad i malá koupačka. Za cíl volim plážičky kolem vesničky Sveta Marina. Cestou projíždíme vesničkou Plomin, odkud je krásný výhled na zátoku Plomin, ale co zaujme asi nejvíc je ohromný komín místní plominské elektrárny.

elektrrárna Plomin

O něco dál projíždíme městem Labin, tady nás na první pohled zaujímá staré město (Stari Grad). Bohužel není čas na prohlídku – teda jestli se chceme ještě chvilku válet na pláži….což chceme!  Ale jestli máte chvilku času nazbyt, tak Labin vypadá jako správná volba.

zátoka Plomin

Sveta Marina

Pak už upalujem na Svetou Marinu, těsně před vesničkou, v prudké zatáčce odbočujeme na zpevněnou silnici a nakonec parkujeme u pláže Uvala Vodišćica. Chvilku se válíme a pak du na malou procházku a průzkum okolí. Okukuju ještě plážičky Uvala Jadrina a Uvala Pod Barake a kdyz začínám vidět první domečky, asi vesničky Ravni, tak se otáčim a du se zase válet k nám na pláž.

Sluníčko docela pálí, zkoušíme jít do vody, ale sou to stále jehličky! Na druhý pokus dávám 2 tempa a mažu ven.  Výhodou téhle pláže je, že sem dlouho svítí, ale jak postupuje den, tak začíná být i na opalování chladnějc. Balíme a jedem se juknout do vesničky. Je tu pláž a pár lodí, ale jinak mrtvo… jen přemýšlim, jak to tu může vypadat v létě a jaký to je rozdíl.

pláže Uvala Vodišćica

 

Sveta Marina

Sveta Marina (dříve známá též pod názvy MarinaKermenica nebo Prkušnica, italsky Santa Marina d’Albona) je malá vesnice a přímořské letovisko s malým přístavem , v blízkosti starého města Trogir, v Istrijské župě, spadající pod opčinu Raša.

Město bylo poprvé zmíněno v roce 1070 jako Bosiljina. Obyvatelé tohoto města se tradičně zabývají rybolovem. V malém  přístavu  na severní straně zálivu Marina mohou kotvit jachty. Pláže jsou zde oblázkové a písčité, kolem jsou  borovicové lesy a olivové háje.

Ifca

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *