• Menu
  • Menu

Cesta do Chorvatska 7 – Poreč

Domů » Všechny destinace » Zahraničí » Evropa » Chorvatsko » Cesta do Chorvatska 7 – Poreč

Město UNESCO  – Poreč

V noci začíná pršet a v neděli ráno déšť pokračuje. Neprší nijak moc, ale hezky vydatně, kontinuálně, vypadá to, že předpověď tentokrát vyšla – neděle, pondělí déšť – bohužeeeel, volíme variantu předčasného návratu. Do Slovinska to bereme přes Poreč – potřebujem nakoupit pár dobrot domů a je to hezké město pod UNESCEM.

Poreč

 

 

Procházíme se centrem, typickýma chorvatskýma úzkýma uličkama, téměř všechny ulice jsou dlážděné mramorem. Jsou tu příjemné promenády podél moře. Asi nejznámější místní památkou je zdejší bazilika. Vzácná Eufraziova bazalika pochází ze 6. století a patří na seznam světového kulturního dědictví UNESCO. Bazilika svatého Maura byla postavena ve 2. polovině 4. století a uchovávala i světcovy relikvie. Mozaiky z podlahy této baziliky se dosud dochovaly v zahradě Eufraziovy baziliky.

Eufraziova bazalika

Celé centrum je poměrně malé, do hodinky sme ho v klidu prošli, všude klid, nikde nikdo, ulice skoro liduprázdné, otevřených je pár kaváren a restaurací, občas nějaký krámek se suvenýry nebo galerie. I přes nepřízeň počasí dáváme aspoň zmrzku a užíváme přímořskou atmosféru. Pak už jen nabíráme směr domů…

Poreč

Poreč

Poreč (italsky Parenzo, německy Parentium) je přístavní turistické letovisko s tisíciletou historií. Leží na západním pobřeží Istrie, 68 km západně od Rijeky a 50 km jižně od Terstu. Z Poreče se dá přeplavit lodí na 400 metrů vzdálený ostrůvek Sveti Nikola, kde se dá relaxovat stranou od lidí.

Poreč

 

 

Ifca

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *