• Menu
  • Menu

Chýšťský rybník

Chýšťský rybník o rozloze 2,8 ha se nalézá v polích asi 1,6 km severozápadně od centra obce Chýšť v okrese Pardubice. K rybníku se jde po zpevněné cestě mezi vzrostlými keři. Rybník  není vhodný ke koupání, je využíván pro chov ryb. Rybník je také útočištěm ptactva a labutí.

Chýšťský rybník

V roce 2017 byla na Chýšťském rybníku kompletně opravena celá hráz, kdy došlo k jejímu zpevněné lomovým kamenem ze Zdechovic. Zároveň byla zpevněna příjezdová cesta, která byla osazena závorou. V roce 2018 byly pročištěny obě struhy přivádějící vodu do rybníku a odtokový kanál pod požerákem. Na podzim roku 2018 bylo kompletně odbahněno loviště rybníku, částečně obnoveny drenáže zajišťující celoroční přítok.

Chýšťský rybník

Na Chýšťském rybníce se na podzim  koná každoročně výlov ryb.

Rybník se nachází  jen asi 100 metrů  vzdušnou čarou od dálnice D11 z Prahy Do Hradce Králové.

Jana Schlitzová

Má první cesta za hranice byla do NDR, tady jsem poprvé spatřila moře. Následovaly Maďarsko, Jugoslávie, Bulharsko. Když se otevřely hranice, stačila na několik let Evropa, to už byly cesty s dětmi. Od chvíle, kdy jsme poprvé s dětmi navštívili Asii, je poznávání, psaní a fotografování mým druhým zaměstnáním a stále mě to baví. Nádherná místa a zákoutí naší země, krásné České republiky, teprve objevuji a mám co dohánět.

Zobrazit články

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *