• Menu
  • Menu

Písníky Mělice – Lohenice

Domů » Všechny destinace » Česká republika » Pardubický kraj » Písníky Mělice – Lohenice

Koupání v písáku

Je to už téměř 10 let, kdy jsme objevili Mělické písníky, které vznikly zatopením lomu po těžbě štěrkopísku a nacházejí se asi 5 km od města Přelouč, mezi obcemi Mělice a Lohenice, 10 km od Pardubic.

Písníky Mělice Lohenice

Naše první letošní koupání bylo právě tady. Voda byla příjemná a docela teplá. Zaparkovali jsme kousek od občerstvení U Fíka, které se nachází nad příjemnou a udržovanou pláží. Na břehu bylo příjemných tucet koupajících a pár aut.

Mělické písníky – rekreační a oblíbené místo nejen na koupání, ale i  pro karavany, kempování /např. kemp Marin, kde máte možnost kempovat ve stanech, v karavanech nebo se ubytovat v pokojích ve VELKÉM penzionu nebo také v MINI penzionu.

Je zde na několika místech občerstvení.

Písníky Mělice Lohenice – občerstvení u Fíka

Písníky obklopují borové lesy, je tady čistá voda, písčité pláže. Vodní plocha nabízí také  možnost vodního lyžování  a surfování.. Jsou zde k dispozici  3 dráhy v lyžařské vodní škole.

V sezóně už asi není tak jednoduché si najít malou pláž jen pro sebe, na hodně místech stojí oplocené karavany a zátarasy, které vás k vodě nepustí, přibylo i cedulí „soukromý pozemek“.

V části písníku najdete i naturistickou pláž, ale kde přesně, to nevíme.

Písníky Mělice Lohenice

Rybaření  je povoleno v některých částech písníků.

Písníky Mělice Lohenice

Jana Schlitzová

Má první cesta za hranice byla do NDR, tady jsem poprvé spatřila moře. Následovaly Maďarsko, Jugoslávie, Bulharsko. Když se otevřely hranice, stačila na několik let Evropa, to už byly cesty s dětmi. Od chvíle, kdy jsme poprvé s dětmi navštívili Asii, je poznávání, psaní a fotografování mým druhým zaměstnáním a stále mě to baví. Nádherná místa a zákoutí naší země, krásné České republiky, teprve objevuji a mám co dohánět.

Zobrazit články

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *