• Menu
  • Menu
Couchsurfing v Honolulu

Couchsurfing není pro každého

Domů » Všechny destinace » Česká republika » Praha - hlavní město » Couchsurfing není pro každého

Couchsurfing

Zní to slibně. Ubytování zadarmo u místního člověka, ať už cestujete kamkoli. Jenže aby vše vyšlo tak jak má, totiž abyste doopravdy přijeli do cizí země a ubytovali se u člověka, který vás bude hostit, a který se o vás bude starat, budete nejdřív muset obětovat značnou část svého času vysedáváním před internetovou stránkou www.couchsurfing.org. A to je to nejmenší, co by vám během vaší cesty za dobrodružstvím mohlo zkazit náladu.

Jak začít? Prvně si musíte dopodrobna naplánovat váš výlet. Pokud jedete třeba jen na týdenní návštěvu jednoho města, pak je vše samozřejmě mnohem jednodušší. Vyhledáte si dané město a začnete psát a psát všem, kteří vám přijdou alespoň trochu v pohodě. Daleko složitější je situace, kdy jste se rozhodli cestovat po celé cizí zemi a ještě k tomu, jak se říká, „na blint.“ V takovém případě si musíte vše dopodrobna naplánovat (včetně záložních plánů) a pak už se jen modlit, aby alespoň jeden z vámi oslovených couchsurferů měl zrovna volno, čas a byl ochotný vás ubytovat.

Couchsurfing na Havaji
Couchsurfing na Havaji

Jak zvýšit své šance? I na této internetové stránce se lidi (podle mého názoru) většinou řídí svými předsudky. Jinými slovy- profilový snímek je první věc, na kterou se všichni dívají. Daleko větší šanci na úspěch mají slečny! Obecně totiž platí, že jsou menší bordelářky a menší riziko pro hostitele. Na profilový snímek si dejte hezkou fotku sebe! Tedy pokud chcete, aby vás někdo hostil. Pokud totiž chcete hostit vy někoho, pak zde platí úplně odlišné pravidlo. Na profil si dejte spíše obyčejnou fotku, aby vás nekontaktovaly desítky couchsurferů, kteří se ve své podstatě chtějí spíše seznámit s nějakou slečnou.

Nejdůležitější z celého profilu jsou reference! Platí zde jediné pravidlo: „Čím víc, tím líp!“ A samozřejmě nezapomeňte vyplnit ani všechny kolonky o vaší životní filosofii, kam se chystáte, kde jste všude byli a tak dál.

Proklikat se desítkami či stovkami profilů, přečíst životní filozofie, reference a prohlédnout fotky z cest i osobního života couchsurferů může být zábava první hodinu, nebo dvě. Když už u počítače vysedáváte několikátý den a snažíte se napsat „request“ (požadavek na ubytování) dvacátému, či třicátému couchsurferovi, začnou vám docházet nápady: „Proč právě s tímto člověkem bychom se chtěli sejít?“ A pak je tu fáze dvě, totiž čtení e-mailů, kdy vám většina z vámi oslovených lidí s omluvou váš požadavek zamítne. Je to dlouhá cesta, než se konečně s někým domluvíte na pevném datu a kdy vám daný couchsurfer pošle svou adresu a telefonní číslo. A to jsme teprve ve fázi před cestou.

Couchsurfing v Japonsku
Couchsurfing v Japonsku

Couchsurfing rozhodně není řešením pro každého cestovatele. Jakožto host musíte respektovat pravidla hostitele. Někdy vám nabídnou klíč od bytu, někdy večeři, snídani… a někdy musíte s hostitelem opustit byt a vrátit se až když bude zase večer doma. Myslím si, že celý systém nikdy nebude vyhovovat nikomu, kdo není dostatečně otevřený k debatám ať už o jakémkoli tématu. Introverti a obecně lidé, kteří neradi sdílejí své zkušenosti, životní postoje a názory, by měli raději využít služeb hotelů The Best Western Hotel, nebo Four Seasons. Ty vám totiž všude na světě nabídnou to stejné – pohodlí, komfort, nezávislost a standard, na který se můžete spolehnout 🙂 .

Klára Skuhravá

Nadšení, vášeň a droga. Kdo jednou okusil, pochopí, jak snadné je koupit levnou letenku, zabalit batoh a vyrazit! Pocit naprosté svobody, boření hranic a mýtů...Otevřít svou mysl a se srdcem na dlani se rozběhnout. Cestováním žiji. V současné době i výlety na webu www.justwalkit.cz.

Zobrazit články

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *