• Menu
  • Menu

ČZU Praha – Studentská výstava prací zahradní a krajinářské architektury

Domů » Všechny destinace » Česká republika » Praha - hlavní město » ČZU Praha – Studentská výstava prací zahradní a krajinářské architektury

Výstava do 6.2.2019

Přečkat mrazivé počasí a smog ve městě se dá různě. Výstavy  zahradní architektury pak mají tu moc vás na chvíli vtáhnout do přírody, mezi zeleň a voňavé květiny. Už vstup do moderních prostor  Katedry zahradnictví a krajinářské architektury v Praze mě mile překvapil. Po prohlídce výstavy studentských prací  na ČZU mám pocit, že se blýská na lepší časy a že se i tady v Praze rodí zajímavé návrhy a možná skvělí budoucí zahradní architekti /známější a s delší tradicí je Zahradnická fakulta MENDELU se sídlem v Lednici/.

Výstava ČZU Praha

Práce zahradního architekta je velmi krásná, ale také velice náročná a vyžaduje znalost mnoha oborů. Dobrý zahradní architekt musí mít nejenom výtvarné a estetické nadání,  znát rostliny, dobře se orientovat ve stavebnictví, znát vlastnosti používaných materiálů, umět vnímat prostor i hmotu, měl by být také dobrým posluchačem a psychologem.

Výstava ČZU Praha

K zahradám mám velmi blízko, více jak 20 let jsem pracovala v Atelieru  Schlitz, kde se zahrady navrhovaly i realizovaly. Pokud tuto výstavu navštívíte, nezapomeňte se zastavit na další skvělé výstavě – ČVUT – útulny.

Studentská výstava prací zahradní a krajinářské architektury

Katedra zahradní a krajinné architektury uspořádala pro zájemce a přátele oboru tradiční lednovou vernisáž a výstavu studentských prací. Vernisáž proběhla 15. 1. 2019 od 13:00 v přízemí budovy MCEVII na ČZU v Praze. Výstava potrvá do 6. 2. 2019.

Výstava ČZU Praha

Katedra zahradní a krajinné architektury ČZU Praha

Katedra zahradní a krajinné architektury je poměrně mladou katedrou, která vznikla 1.9.2008 rozdělením Katedry zahradnictví a krajinářské architektury. Od tohoto momentu se katedra zaměřuje na výuku a výzkum v oblasti zahradní a krajinné architektury. Katedra zahradní a krajinné architektury je součástí fakulty agrobiologie, potravinových a přírodních zdrojů,

Fakulta zahradní a krajinné tvorby ČZU

Katedra garantuje bakalářský studijní program Zahradní a krajinářská architektura (ABAR) a dva magisterské studijní programy, Zahradní a krajinářská architektura (AMAR) a Zahradní tvorba (AMZO).

Katedra je zapojena do středoevropského výměnného univerzitního programu CEEPUS, konkrétně do sítě CIII-CZ-0311-08-1516 Landscape management – Sustainable land use perspectives in the Central European Region.

Fakulta zahradní a krajinné tvorby ČZU

Adresa: KATEDRA ZAHRADNÍ A KRAJINNÉ ARCHITEKTURY, ČESKÁ ZEMĚDĚLSKÁ UNIVERZITA V PRAZE, KAMÝCKÁ 129, 165 00 PRAHA 6 – SUCHDOL

Jana Schlitzová

Má první cesta za hranice byla do NDR, tady jsem poprvé spatřila moře. Následovaly Maďarsko, Jugoslávie, Bulharsko. Když se otevřely hranice, stačila na několik let Evropa, to už byly cesty s dětmi. Od chvíle, kdy jsme poprvé s dětmi navštívili Asii, je poznávání, psaní a fotografování mým druhým zaměstnáním a stále mě to baví. Nádherná místa a zákoutí naší země, krásné České republiky, teprve objevuji a mám co dohánět.

Zobrazit články

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

komentář