• Menu
  • Menu

ČVUT – Útulny a výstava Fabrika

Domů » Všechny destinace » Česká republika » Praha - hlavní město » ČVUT – Útulny a výstava Fabrika

Útulny

Nesmírně jsem se na tuhle výstavu těšila. Slovo útulna se mi dost špatně pamatuje, ale znám od svých dcer a jejich přátel nejenom význam, ale i příběhy. Kolikrát jim právě útulna pomohla ve zdraví přežít nezdary počasí nejen v našich Českých horách, na Šumavě, ale například i v Rakousku, Itálii, Švýcarsku i Finsku a dalších. Pro horaly a turisty je to místo, kde se dá přespat, nebo se schovat před bouřkou, sněhovou vánicí, vichru. V těch „luxusnějších“ i zatopit a najít i třeba něco k jídlu.

ČVUT Fakulta architektury

Útulny od studentů architektury budou postaveny v Krkonoších, té doby budou vystavené před budovou Fakulty architektury ČVUT v Dejvicích.

Spolupráce ČVUT s KRNAP

Studenti útulny nejen navrhli, ale pomohli i útulny dát dohromady. Práce na 6ti útulnách probíhaly v šesti skupinách v rámci zimního semestru na II FA ČVUT. Zadání bylo, že každá útulna se musí vejít do 16 m2 zastavěné plochy a částka na její realizaci nesmí přesáhnout 60 000 Kč. Každá útulna, která má i své jméno bude stát v některé z určených míst v Krkonoších, kam by měly být přemístěny na jaře.

Útulny :

KØMEN /návrh Julie Kopecká/– nahradí trouchnivějící áčkovou útulnu na toku Bílého Labe
ČVUT – útulny – KØMEN
ATÜLN / návrh Pavel Struhař/ – bude postavena na Klínové cestě
ČVUT – útulny – ATÜLN
JENGA /návrh Jakub Daniel/ – bude instalovaná poblíž frekventovaného rozcestí v Sedle pod Dvoračkami v Krkonošském národním parku

 

OKO /návrhHrabánek/ – instalace turistická trasa na Rýchorském křížení
ČVUT - útulny - OKO
ČVUT – útulny
STAN /návrh Márkéta Laštovičková/ – instalace nedaleko soutoku Mumlavy s Lubošskou bystřinou
ČVUT – útulny – STAN
SILO /návrh Jakub Kochman/ – instalace na Slunečné strání u Svobody nad Úpou

Útulny bylo možné realizovat díky finanční podpoře ČVUT a Správy KRNAP. S velkou vstřícností se projekt setkal u řady firem, které pomohly nejen finančně , ale i s technickými konzultacemi, některé firmy poskytly studentům své prostory i odborníky. Nápomocny byly i některé odborné školy.

ČVUT – útulny

Fabrika zimní 2019 / výstava klauzurních prací na FA ČVUT

Datum: 15. 1. 2019 – 26. 1. 2019

Po absolvování výstavy útulen jsme zvládly ještě jednu pozoruhodnou výstavu. Fabrika je vernisáž všech ateliérových projektů odevzdaných za zimní semestr na Fakultě architektury ČVUT. Jedná se o největší akci svého druhu v republice, vystaveno je více než 1000 studentských prací ze všech studijních oborů – architektura a urbanismus, krajinářská architektura a design.

ČVUT Fakulta architektury

Za zmínku jistě stojí prohlídka prostora a interiéru moderní budovy faklty, kde práce vznikly.Celkem 56 ateliérů na sedmi podlažích představuje výsledky semestrální práce studentů studijních oborů Architektura a urbanismus, Krajinářská architektura a Design.

Výstava Fabrika

Pořadatel: FA ČVUT, Thákurova 9, Praha 6

Obě výstavy i architektura nás nadchly!

VýsledeČVUT Fakulta architektury k obrázku pro fakulty ČVUT Fakulta architektury ČVUT
Jana Schlitzová
Jana Schlitzová

Má první cesta za hranice byla do NDR, tady jsem poprvé spatřila moře. Následovaly Maďarsko, Jugoslávie, Bulharsko. Když se otevřely hranice, stačila na několik let Evropa, to už byly cesty s dětmi. Od chvíle, kdy jsme poprvé s dětmi navštívili Asii, je poznávání, psaní a fotografování mým druhým zaměstnáním a stále mě to baví. Nádherná místa a zákoutí naší země, krásné České republiky, teprve objevuji a mám co dohánět.

Zobrazit články

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *