• Menu
  • Menu

Ďáblovo lože pod Makovou horou

Domů » Všechny destinace » Česká republika » Středočeský kraj » Ďáblovo lože pod Makovou horou

Ďáblovo lože

Cestou na poutní místo Makovou horu jsme se zastavily na zvonkové louce. Sluníčko prosvítalo mezi fialovými zvonky a tak  jsme jen tak ležely a pozorovaly  život  v trávě.

na zvonkové louce

O kousek dále,  v lese plných žulových balvanů se nachází Ďáblovo lože. Velký podlouhlý balvan s vyrytým křížem, to aby se lidé chránili, když na kámen ze zvědavosti  ulehají. My jsme si to také vyzkoušely, tahle čertova postel je docela pohodlná.

Ďáblovo lože

Nedaleko se nachází studánka, ze které nosil vodu na Makovou horu oslík. „Čtyřnohý vodovod“  v podobě oslíka, který nosil na vrchol vodu a dolů prázdné vědro. Studánka vypadá jako menší vchod do kamenné podzemní jeskyně.

žulové kameny

Hřbitov

Šly jsme se také podívat k nedalekému  hřbitovu, který se nachází na cestě mezi obcí a kostelem sv. Jana Křtitele a Panny Marie Karmelské.  Hřbitov   pod Makovou horou byl založen v roce 1857. Ďáblovo lože se nachází kousek za hřbitovní zdí v lese.

hřbitov Smolotely
Naučná stezka

Naučná stezka  se  7. zastaveními provádí návštěvníky okolím obce Smolotely, která se nachází 3,5km severozápadně od hráze Orlické přehrady. Stezka začíná ve Smolotelech, kde také končí. Prohlídka zabere okolo 2 hodin. Její trasa je kompletně vyznačena značením klubu českých turistů (bílý čtverec se zelenou úhlopříčkou).

cestou
Jana Schlitzová

Má první cesta za hranice byla do NDR, tady jsem poprvé spatřila moře. Následovaly Maďarsko, Jugoslávie, Bulharsko. Když se otevřely hranice, stačila na několik let Evropa, to už byly cesty s dětmi. Od chvíle, kdy jsme poprvé s dětmi navštívili Asii, je poznávání, psaní a fotografování mým druhým zaměstnáním a stále mě to baví. Nádherná místa a zákoutí naší země, krásné České republiky, teprve objevuji a mám co dohánět.

Zobrazit články

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *