• Menu
  • Menu

Dendrologická zahrada Průhonice

Domů » Všechny destinace » Česká republika » Praha - hlavní město » Dendrologická zahrada Průhonice

Jaro v Dendrologické zahradě v Průhonicích

Pro návštěvu zahrady jsme si vybraly včerejší páteční odpoledne. Ze zahrady jsme odcházely skoro poslední. V zahradě je teď na jaře jako v pohádce. Kvetoucí tulipány i narcisky, okrasné jabloně za  rybníkem, třešně a další jarní stromy a keře. Šťavnaté zelené lístky probouzejících se stromů, štěbetání ptáčků. Dendrologická zahrada v Průhonicích nezklame nikdy, ještě hodinka navíc by byla skvělá.

Dendrologická zahrada láká všechny generace. Je tu pohoda a stále je co obdivovat. Pro veřejnost jsou během roku připraveny různé semináře. Nejbližší seminář, s názvem Jarní cibuloviny, bude 6. května. Seminář bude zaměřen především na sortiment pěstovaných jarních cibulovin, ale také na jejich nároky a pěstitelské možnosti. 20. května pak worshop věnovaný použití pnoucích rostlin v zahradní tvorbě.

Dendrologická zahrada Průhonice
Dendrologická zahrada Průhonice

Dendrologická zahrada

Dendrologická zahrada je výzkumným a pokusným pracovištěm Výzkumného ústavu Silva Taroucy pro krajinu a okrasné zahradnictví, veřejné výzkumné instituce. Byla založena za účelem soustřeďování a uchovávání sbírek rostlin, jejich dokumentace a studia, s důrazem na využití jednotlivých druhů v sadovnické a krajinářské tvorbě. Svou činností v oblasti taxonomie, ochrany rostlin, vzdělávání a osvěty naplňuje poslání klasické botanické zahrady, které navíc rozšiřuje ještě o výzkumné aktivity v širší sféře tvorby životního prostředí.

Dendrologická zahrada Průhonice
Dendrologická zahrada Průhonice

Otevírací doba

Zahrada je otevřena vždy od prvního úterý v dubnu (případně od 1.4.) do poslední neděle v říjnu (případně do 31. 10). Poslední návštěvníci jsou vpuštěni do zahrady hodinu před koncem návštěvní doby. Hodina je minimální doba k obchůzce zahrady. O svátcích v období duben až říjen je otevřeno. Pondělí je zavřeno.

Dendrologická zahrada Průhonice
Dendrologická zahrada Průhonice

Adresa areálu:

Dendrologická zahrada
Za dálnicí 146
252 43  Průhonice

Jana Schlitzová

Má první cesta za hranice byla do NDR, tady jsem poprvé spatřila moře. Následovaly Maďarsko, Jugoslávie, Bulharsko. Když se otevřely hranice, stačila na několik let Evropa, to už byly cesty s dětmi. Od chvíle, kdy jsme poprvé s dětmi navštívili Asii, je poznávání, psaní a fotografování mým druhým zaměstnáním a stále mě to baví. Nádherná místa a zákoutí naší země, krásné České republiky, teprve objevuji a mám co dohánět.

Zobrazit články

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *