• Menu
  • Menu

Deset let – fotografická výstava 2.2.- 13.3.2017

Domů » Všechny destinace » Česká republika » Praha - hlavní město » Deset let – fotografická výstava 2.2.- 13.3.2017

Jan Šibík – Deset let

Reportážní fotografie Jana Šibíka, to je vždy  příběh, aktuální situace a záruka, že beze slov a pompéznosti, vstoupíte do míst, kde právě začala nějaká přírodní katastrofa,  ocitnete se v místech, kde udeřil ničivý tajfun /Haiyan na Filipínách/nebo budete svědky divokých nepokojů po zemětřesní /Haiti/. Díky unikátním fotografiím pana Šibíka  projdete válečnými  a krvavými konflikty na Ukrajině, Egyptě a Lybii.

Jan Šibík – Deset let

Ať už jenom na chvíli navštívíte největší romské ghetto ve Střední Evropě, které je v Košicích /Luník IX/ nebo zažijete nesvobodu v KLDR, a jenom chvíli zažijete příběh  těch, kteří jsou součástí uprchlické krize, vždy se vám obraz s bolestným příběhem vryje pod kůži. Výstava beze slov, ale plná pravdy, hrůzy a lidského neštěstí.  Tady v  sobě hledáte myšlenky a trochu se stydíte se za to, že jste.

Jděte na výstavu, stojí to za to !

Jan Šibík – Deset let

Výstava – Deset let

Výstava Jana Šibíka se nachází v prostorách Staroměstské radnice v Praze, výstava je v  přízemních prostorech a  v prvním patře. Výstava je rozdělena  na tématické části, kterým se autor věnoval v průběhu 10 let jako je Majdan na Ukrajině, Bangkok 2010, Arabské jaro 2011, Filipíny 2013, Košice a děti z Luníku 2015- 2016 a další.

OTEVŘENO DENNĚ 10-19h

Výstava : 2.2.- 13.3.2017

Jan Šibík – Deset let

Jana Schlitzová

Má první cesta za hranice byla do NDR, tady jsem poprvé spatřila moře. Následovaly Maďarsko, Jugoslávie, Bulharsko. Když se otevřely hranice, stačila na několik let Evropa, to už byly cesty s dětmi. Od chvíle, kdy jsme poprvé s dětmi navštívili Asii, je poznávání, psaní a fotografování mým druhým zaměstnáním a stále mě to baví. Nádherná místa a zákoutí naší země, krásné České republiky, teprve objevuji a mám co dohánět.

Zobrazit články

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *