• Menu
  • Menu

Designblog 2018 Praha – 20 let

Domů » Všechny destinace » Česká republika » Praha - hlavní město » Designblog 2018 Praha – 20 let

Pražský mezinárodní festival designu 

Dost jsme se přemlouvaly, abychom na 20. ročník designu do Průmyslového paláce vůbec šly. Vydaly jsme se dnes navečer a moc dobře jsme udělaly. Bylo to neskutečně inspirativní a krásné.  Téma 20. ročníku bylo Oslava. Na vizuálech, dvojici cyklistů symbolizující dřinu, zapálení i radost ze společné dvacetileté jízdy. Nově dvacátý ročník kromě prostoru Průmyslového paláce a Lapidária na holešovickém Výstavišti naplnil designem také budovu Colloredo Mansfeldského paláce.

Designblok 2018

Designblok v Průmyslovém paláci

V prostředí Lapidária i před vstupem bylo několik exponátů, hra se světly i materiálem. Uvnitř paláce, pak vstup s obří skluzavkou i skákací horou pro děti.

Svítidla, nábytek, šperky, oděvy, módní přehlídky, knihy, boty, nábytek a další, to vše  v designově zajímavých stáncích i barvách.

Designblok 2018

Největší festival designu a módy ve střední Evropě

Designblok 2018

Velká drátěná hlava prezidenta Masaryka i svěšené vlajky nad námi dodávaly místu důstojnost a umocnily jistě oslavy 100. výročí vzniku Československého státu.

Designblok 2018

Největší festival designu a módy ve střední Evropě proběhl od 25. – 29. října 2018. V Colloredo-Mansfeldském paláci bude výstava až do 4.11.2018.

Designblok 2018

 

 

 

 

Jana Schlitzová

Má první cesta za hranice byla do NDR, tady jsem poprvé spatřila moře. Následovaly Maďarsko, Jugoslávie, Bulharsko. Když se otevřely hranice, stačila na několik let Evropa, to už byly cesty s dětmi. Od chvíle, kdy jsme poprvé s dětmi navštívili Asii, je poznávání, psaní a fotografování mým druhým zaměstnáním a stále mě to baví. Nádherná místa a zákoutí naší země, krásné České republiky, teprve objevuji a mám co dohánět.

Zobrazit články

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.