• Menu
  • Menu

František Kupka 1871-1957 ve Valdštejnské jízdárně

Domů » Všechny destinace » Česká republika » Praha - hlavní město » František Kupka 1871-1957 ve Valdštejnské jízdárně

Nádherná výstava ve Valdštejnské jízdárně! Výstava potrvá až do 20.1.2019, rozhodně stojí za návštěvu!

Výstava provází tvorbou Františka Kupky z období mezi roky 1871-1957.  Jeden ze zakladatelů abstraktního umění a významný představitel orfismu. Český rodák žijící a tvořící převážně ve Francii.

výstava František Kupka Praha
výstava František Kupka Praha
výstava František Kupka Praha

Chronologicky seřazená období Vás provedou od symbolismu až k abstrakci. Kromě nádherných barevných vertikál, barevného zkoumání pohybu a geometrické abstrakce můžete na výstavě vidět i jeho ilustrátorskou a karikaturistickou práci. Na Kupkových dílech je vidět jeho všestranný zájem. Ať už se zabýval jakoukoli tematikou, vždy vše studoval do nejmenších detailů. Kvůli knihám, které ilustroval se například naučil hebrejsky, prostudoval do podrobna mykénskou kulturu a historii, atd…

výstava František Kupka Praha

V zadní části galerie můžete shlédnout životopisný dokument, zfilmovaný českou televizí. V horním patře Vás pak výstava provede jeho ilustracemi a satirickými kresbami, které zhotovoval pro několik francouzských časopisů.

výstava František Kupka Praha

Pokud se na výstavu chystáte, vyhraďte si na ni více času.

výstava František Kupka Praha
Jana Schlitzová
Jana Schlitzová

Má první cesta za hranice byla do NDR, tady jsem poprvé spatřila moře. Následovaly Maďarsko, Jugoslávie, Bulharsko. Když se otevřely hranice, stačila na několik let Evropa, to už byly cesty s dětmi. Od chvíle, kdy jsme poprvé s dětmi navštívili Asii, je poznávání, psaní a fotografování mým druhým zaměstnáním a stále mě to baví. Nádherná místa a zákoutí naší země, krásné České republiky, teprve objevuji a mám co dohánět.

Zobrazit články

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *