• Menu
  • Menu

Drážďanská vyhlídka

Domů » Všechny destinace » Česká republika » Ústecký kraj » Drážďanská vyhlídka

Děčínský Sněžník 

Páteční rozhodnutí strávit víkend na Děčínském Sněžníku bylo nejenom skvělé, ale díky možnosti spát až na vrcholu v příjemném penzionu 723 M.CZ na nejvyšší a největší stolové hoře Česka i celé střední Evropy, přímo geniální. Děčínský Sněžník se nachází 7 km od Děčína. V páteční podvečer  jsme zvládli západ slunce na  západní části hory Drážďanské vyhlídce.

Drážďanská vyhlídka
Drážďanská vyhlídka

Drážďanská vyhlídka

se nachází  necelý kilometr pod vrcholem směrem dolů od rozhledny. Pro ty, kteří nemají to štěstí a nenocují na Sněžníku, je cesta sem asi 2 km od parkoviště. Cesta vede po asfaltce, k vyhlídce se pak jde  po udusané pěšině. Jsou tady lavičky a je to místo, kde budete odměněni překrásným panoramatickým výhledem do kraje. Při dobré viditelnosti uvidíte stolové hory v Saském Švýcarsku i 50 km vzdušnou čarou vzdálené Drážďany. Vyhlídka je součástí chráněné krajinné oblasti Labské pískovce.

 

Jana Schlitzová

Má první cesta za hranice byla do NDR, tady jsem poprvé spatřila moře. Následovaly Maďarsko, Jugoslávie, Bulharsko. Když se otevřely hranice, stačila na několik let Evropa, to už byly cesty s dětmi. Od chvíle, kdy jsme poprvé s dětmi navštívili Asii, je poznávání, psaní a fotografování mým druhým zaměstnáním a stále mě to baví. Nádherná místa a zákoutí naší země, krásné České republiky, teprve objevuji a mám co dohánět.

Zobrazit články

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *