• Menu
  • Menu

Drážďany – Gympl jede do Drážďan

Domů » Všechny destinace » Zahraničí » Evropa » Německo » Drážďany – Gympl jede do Drážďan

Cílem našeho výletu je prohlídka města Drážďan nazývaných Polabskou Florencií ,  několik galeriií   a  návštěva výrobního  závodu známé automobilky  Wolksvagen.

Ráno nastupujeme do vlaku , jede naše výtvarná třída  gymnázia Na Pražačce –  směr Drážďany . Na dva dny s jedním přespáním. Vstávání kolem páté hodiny , poklusem na hlavák a za chvíli sedíme v Intersity . Nemáme místenky, ale najdeme prázdné kupé a cesta pohodlným vlakem rychle ubíhá. Asi za 2,5  hodiny jsme na místě.

Drážďany

Drážďany jsou hlavním městem spolkové země Sasko. Velkoměsto má mnoho kulturních a historických památek a je hojně navštěvované turisty.

Známá je drážďanská ZOO, navštívit můžete bezpočet architektonicky zdařilých dětských hřišť a odpočinkových zón zasazených do zeleně, botanickou zahradu, dětský vláček projíždějící  centrálním prakem Grosser Garten….

Z památek je to například Zwinger – barokní budova pyšnící se rozsáhlými uměleckými sbírkami, krásnými interiéry , drážďanský zámek , budova opery, palác kultury,  barokní kostel Frauenkirche na náměstí Neumarkt, který byl vybombardován na konci druhé světové války a dlouhou dobu sloužil jako protiválečné Memento…

Drážďany

Drážďany lákají české turisty nejenom za kulturou a historií, ale také na známé vánoční trhy a za nákupy.

Drážďany mi trochu připomínaly Prahu, asi svými mosty přes řeku Labe a některými historickými budovami. Trochu mě rušila architektura staré zástavby doplněná moderními budovami. Při naší návštěvě jsem měla pocit, že  oproti Praze je město tiché a vylidněné.

Drážďany – první písemná zmínka o Drážďanech se datuje narok 1206. Za zmínku jistě stojí , že město bylo ke konci druhé světové války téměř zničeno bombardováním zápalnými bombami, které způsobily nekonečný všezničující požár (“ požární bouře“). Oficiálně zde zahynulo na 20 000 obětí, přesná čísla nebyla možná nikdy určit.

klíště

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.