• Menu
  • Menu

Saské Švýcarsko – Hinterhermsdorf

Domů » Všechny destinace » Zahraničí » Evropa » Německo » Saské Švýcarsko – Hinterhermsdorf

Národní parky  Saské a České Švýcarsko  jsou výrazem moderního myšlení „ Člověk je součástí přírody , neovládá ji , ale ani příroda by neměla ovládat člověka. Pohled z hlediska přírody , tedy pohled národního parku láká stále více lidí, kteří hledají prožitek z přírody tam, kde je ještě nedotčená a původní…

Saské Švýcarsko

První část trasy od prakoviště nás vedla lesním úbočím dolů k řece. Kdo chtěl romatiku ještě více prožít mohl nasednout na loďku a mohl se nechat unášet romantickým údolím kolem skal. My jsme pokračovali cestou   kolem řeky od stejného stanoviště , kde lodě kotvily. …..již v dubnu 1888 byla slavnostně zprovozněna chatka , podle obkladu z kůry zvaná Rindenhutte, která dodnes nabízí občerstvení. Původně sloužila převozníkům a hostům jako přístřešek při nepohodě, musela být stále opravována a udržována. Pro pracovní skupinu „přátel Horní zdrže“ to bylo důvodem ji spolu s pokladnou v roce 2008 opět obložit kůrou, s cílem zachovat její rustikální vzhled.

Saské Švýcarsko

Převozníci bezpečně dovezou pasažéry až k samotnému zdymadlu a cestou jim zprostředkují nejeden zajímavý pohled a zážitek. Vedle pozorování bizarní krajiny skal, druhově bohatého rostlinstva a živočišstva, zůstává tím nejdůležitějším ochrana přírody prostřednictvím zachování klidu a ohleduplnosti, aby toto překrásné místo zůstalo zachovánoi dalším. Zážitkem je i následný výstup po schodech šplhajících skalní roklí až k místu zvaného Hernannseck, odkud se nabízí působivý rozled do všech stran.

Brzy ráno jsme vyrazili autem z Jetřichovic směr Německo, jeli jsme přes Krásnou Lípu.  Vybrali  jsme si trasu z  Hinterhermsdorfu podél říčky Křimnice. Nádherný slunečný den umocnil téměř podzimní  scenérie v lesních partiích, pro nás pak vrcholem byla cesta kolem říčky i se svým tajemnými zákoutími . Trasa trvala kolem 6. hodin.

V okolí je mnoho turisticky zajímavých a atraktivních tras, dá se sem dojít i z Českého Švýcarska..


Jana Schlitzová

Má první cesta za hranice byla do NDR, tady jsem poprvé spatřila moře. Následovaly Maďarsko, Jugoslávie, Bulharsko. Když se otevřely hranice, stačila na několik let Evropa, to už byly cesty s dětmi. Od chvíle, kdy jsme poprvé s dětmi navštívili Asii, je poznávání, psaní a fotografování mým druhým zaměstnáním a stále mě to baví. Nádherná místa a zákoutí naší země, krásné České republiky, teprve objevuji a mám co dohánět.

Zobrazit články

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.