• Menu
  • Menu

DRN Praha

DRN

Spojením historické a moderní architektury,   na nároží ulic Národní a Mikulandská v centru Prahy, které si já pamatuji  jako parkoviště /po demolici nárožných domů  tady bylo parkoviště od roku 1966/, vyrostl moderní  polyfunkční  dům s názvem DRN. Původně se zde plánovala výstavba hotelu.

DRN Praha

Sedmipatrová budova se skleněnou fasádou zaujme už svým exteriérem. Kovová konstrukce, která pokrývá celou budovu, na které je výsadba rostlin, se mění během roku. Na střeše /na kterou se doufám brzy podívám/ byly vysázeny stromy. Ze střechy je /prý/ překrásný výhled na Prahu i na Pražský hrad.

DRN Praha

Ve vstupu, kam jsme nahlédli, nás ohromily stropy i zajímavá schodiště. Dále jsou prostory, do kterých jsme se nedostali. Dům slouží slouží jako kanceláře, restaurace, obchody a galerie. Podle časopisu Forbes jsou v budově Drn nejluxusnější kanceláře v Praze, zejména z pohledu ceny.

DRN Praha

Pokračovali jsme dále do průchodu až na veřejný dvůr, který navazuje na původní průjezd Schönkirchovským palácem, kde je posezení  i restaurace. Právě tady je vidět  propojení historie se současností asi nejvíce.  V budoucnu možná  bude dvůr propojen i  se sousední  školou  UMPRUM.

DRN Praha

Projekt domu vznikl v roce 2012. Dům byl dostavěn v roce 2017. Architekt a autor projektu Stanislav Fiala získal  v roce 2019 Architekt roku 2019. Od roku 2019 vlastní budovu německý fond  KGA.

DRN Praha

 

Jana Schlitzová

Má první cesta za hranice byla do NDR, tady jsem poprvé spatřila moře. Následovaly Maďarsko, Jugoslávie, Bulharsko. Když se otevřely hranice, stačila na několik let Evropa, to už byly cesty s dětmi. Od chvíle, kdy jsme poprvé s dětmi navštívili Asii, je poznávání, psaní a fotografování mým druhým zaměstnáním a stále mě to baví. Nádherná místa a zákoutí naší země, krásné České republiky, teprve objevuji a mám co dohánět.

Zobrazit články

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *