• Menu
  • Menu

Praha – Malešický park

Domů » Všechny destinace » Česká republika » Praha - hlavní město » Praha – Malešický park

Park pro všechny

Malešický park je oázou zeleně a místo k relaxaci. Jeho rozloha je 9 ha a umístěn je v nejvyšší části malešického hřbetu (265m) při severním okraji sídliště Malešice. I v zimním období, bez olistěných vzrostlých stromů a alejí, nás park velmi mile překvapil. Park byl založen v 60. letech 20. století. V roce 2011 započala jeho kompletní rekonstrukce. Dnes najdete v parku opravené cesty, okruhy pro cyklisty i bruslaře.  Komunikace jsou uzpůsobeny i pro vozíčkáře. Cvičební prvky jsou zde pro děti i pro seniory a handicapované.

Malešický park

V parku je zakomponováno velké množství zvukových a vodních prvků – vodní kola, kaskáda, fontánky, vodotrysky, mlýnky a korýtka, což ocení nejen děti.

V parku najdete několik odpočinkových míst a dětských hřišť, velkou lanovou prolézačku, obnovené travnaté plochy, lavičky i osvětlení. V parku jsou zabudovaná pítka, bezbariérové toalety i stojany na kola.

Malešický park

Pro psy je zde několik míst, kde v uzavřených prostorách mohou pobíhat.

Možná by si krásný park  zasloužil i prostor s malým občerstvením nebo kavárničkou.

Malešický park

 

Malešický park

Malešický park je největším veřejným parkem na území Prahy 10 a je přístupný celoročně.

Malešický park
Malešice – Praha 10, mezi ulicemi Malešická, U Krbu, Cerhenická, Bydžovského

Otevírací doba: 24 hodin denně, pondělí – neděle

Malešický park

 

Park je monitorován a hlídán .

Sára Schlitzová

Jsem studentkou Zahradní a krajinné architektury na ČZU v Praze. Za cestovatelku a dobrodruha se považuji již od chvíle, kdy mě starší sestra na půli cesty poslala samotnou do školky. Kromě cestování a fotografování (amatérské), ráda trávím čas s přáteli. Od malička se věnuji sportům a hře na housle. Taky ráda vyrazím za kulturou (divadlo, výstavy, kino).

Zobrazit články

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *