• Menu
  • Menu

Francie – Antibes

Domů » Všechny destinace » Zahraničí » Evropa » Francie » Francie – Antibes

Město Antibes je jedním z měst ležících v regionu Provence-Alpes-Cote d´Azur. Nachází se přibližně 20 km jižně od Nice, na pobřeží Středozemního moře. Z Nice sem můžete dojet autem, nebo veřejnou hromadnou dopravou. Pokud se rozhodnete přijet autem, doporučuji zaparkovat na parkovišti u přístavu u vstupu do historické části města. Ve městě žije přibližně 72 000 stálých obyvatel, ke kterým ovšem musíme připočíst několik tisíc turistů, kteří místo ročně navštíví. Největší zájem je samozřejmě během turistické sezóny, kdy byste se zaparkováním mohli mít trochu problém. Navíc přístav je ideálním místem začátku návštěvy tohoto města. Za historickou kamennou zdí kotví luxusní několikaposchoďové výletní lodě i přepychové jachty.

Antibes, socha, která zdobila i Prahu

Severně od tohoto přístavu můžete navštívit Fort Carré neboli místní pevnost, která pochází z 16. století. Pevnost kromě překrásného výhledu na přístav (Port Vauban) a historické město, nabízí i 30 minutové komentované prohlídky. V sezóně jsou každý den od 10:00 – 18:00 kromě pondělí. Během zimního období jsou pak každý den kromě pondělí od 10:00 do 16:30.

Pokud do města přijedete s

Antibes, socha, která zdobila i Prahu

malými dětmi, neměli byste minout vodní svět Marineland (Avenue Mozart 306, RN 7, Antibes) a přilehlý aqvapark Aquasplash. Marineland je jednou z největších mořských atrakcí v Evropě. Můžete zde vidět delfíny, kosatky, nebo třeba lachtany. Každý den se zde konají 2-3 show, během kterých můžete pozorovat nacvičená čísla těchto zvířat.

Aquasplash nabízí kromě jiného několik bazénů, tobogánů a dokonce i nejrychlejší tobogán ve Francii, známý jako Black Cannon. Tyto atrakce je možné navštívit od června do září vždy od 10:00 do 19:00.

Antibes, Francie

Pokud jste milovníky umění, pak vám město Antibes učaruje svými kamennými domy a úzkými uličkami, kterými se můžete procházet celé hodiny. A až vás procházka unaví, jistě přijde vhod posezení v jedné z místních kavárniček či restaurací. Horké letní dny můžete využít k návštěvě renovovaného a po dlouhé době znovuotevřeného klimatizovaného Muzea Pabla Picassa (Château Grimaldi, 06600 Antibes). Najdete zde jak díla tohoto slavného umělce, která muzeu věnoval, tak i umění od Légera, Joana Miró, Maxe Ernsta či P. Caldera. Pokud máte rádi umění 20. století, a obzvláště Pabla Picassa, pak byste si návštěvu tohoto muzea opravdu neměli nechat ujít. Najdete zde celkem 24 maleb, 80 kusů keramiky, 44 kreseb, 32 litografií, 11 olejů, 2 sochy a dokonce i 5 tapisérií. Jedná se o ucelenou práci, kterou zde umělec vytvořil do roku 1946. Otevřeno mají každý den od 10:00 – 12:00 a od 15:00 do 19:00 kromě úterků.

Do města je nejlepší dorazit v dopoledních hodinách. kromě výhodného místa na zaparkování a příznivějších teplot můžete stihnout i tradiční Marché Provencal (Cours Massena). Jedná se o typický provensálský trh, který na svých stáncích nabízí místní čerstvé ovoce, zeleninu a květiny. Navštívit ho můžete každý den ráno, kromě pondělků v zimním období.

Pokud ve věstě zůstanete až do pozdních odpoledních hodin, určitě nebudete litovat. Historické centrum města s hradbami ožívá právě na večer, kdy se zde zcela změní místní atmosféra. Lidé vyjdou ven a žijí na ulicích.

Klára Skuhravá

Nadšení, vášeň a droga. Kdo jednou okusil, pochopí, jak snadné je koupit levnou letenku, zabalit batoh a vyrazit! Pocit naprosté svobody, boření hranic a mýtů...Otevřít svou mysl a se srdcem na dlani se rozběhnout. Cestováním žiji. V současné době i výlety na webu www.justwalkit.cz.

Zobrazit články

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *