• Menu
  • Menu

Frankfurt nad Mohanem, Německo

Domů » Všechny destinace » Zahraničí » Evropa » Rakousko » Frankfurt nad Mohanem, Německo

Největší město Hesenska – Franfurkt nad Mohanem

Frankfurt nad Mohanem je 5. největší německé město. Nachází se ve středním Německu, přibližně na stejné rovnoběžce jako Praha. Je největším městem spolkové země Hesensko a jak z názvu vyplývá, leží na řece Mohanu (německy Main).

Multikulturní velkoměsto, které mnozí Němci přezdívají po vzoru amerického New Yorku „Big Ebble“, je mimo jiné i finančním centrem Evropské unie. Své zázemí zde našlo na 315 bankovních institutů a 175 zahraničních bank. Od roku 1998 zde sídlí i Evropská centrální banka, která společně s Německou národní bankou, Deutsche Bank nebo například Commerzbank tvoří typický obraz města – mrakodrapovou siluetu známou jako Skyline.

Frankfurt
Frankfurt

Kromě těchto bankovních institucí světového významu je součástí města již od 9. století slavná frankfurtská burza. Budovy, které jsou rozesety po městě, tvoří 3. největší burzu na světě (po 1. New York Stock Exchange a 2. Nasdaq). Nejstarší z budov se nachází v centru města a poznáte ji podle bronzové sochy medvěda s býkem.

Frankfurt je také důležitým dopravním uzlem. Místní letiště je 3. největším letištěm v Evropě, co do počtu přepravených osob a 9. největším v celosvětovém měřítku. Město je křižovatkou při cestě z jihu na sever, nebo ze západu na východ. Místní dálnice spojují například Hamburk, Basilej, Düsseldorf nebo Mnichov. Frankfurt je také důležitým veletržním městem a je mimo jiné považován za internetový uzel.

Na čtyřicet muzeí, sto galerií a více než třicet divadel tvoří městskou uměleckou scénu, kterou ročně navštíví několik milionů návštěvníků. Wolfgang Goethe, Mayer Rothschield, Henri Nestlé, Otto Hahn, Erich Fromm nebo například Anne Franková a mnoho dalších osobností, které se proslavili v nejrůznějších oborech, byly rodáky tohoto města.

Frankfurt
Frankfurt

Frankfurt je obrovské multikulturní město, které lze jen těžko plně pochopit a poznat během krátké turistické návštěvy. Ročně město navštíví více než 2 miliony návštěvníků. Samozřejmě velkou část tohoto čísla tvoří pracovní návštěvy, ale i tak se do města vypraví poměrně hodně turistů, kteří chtějí během své cesty alespoň trochu nasát zdejší atmosféru.

K nakupování se nejlépe hodí nákupní třída Hauptwache, která společně s Konstablerwache tvoří nejstarší nákupní třídy města. Nejdelší a nejfrekventovanější ulicí je Zeil. Nejluxusnější nákupní třídu s butiky světových návrhářů hledejte pod označením Goethestrasse.

Ostrov uprostřed mrakodrapů a moderních budov, tak by se dalo označit historické centrum města. Na rozdíl od okolního mrakodrapového lesa je historické centrum poměrně malé a stísněné. Nejdůležitější budovy se nachází okolo náměstí s radnicí Römer, kterému dominují hrázděné domy a cihlové fasády. Mezi historické budovy patří i cihlově červený Kaiserdom- kostel sv. Bartoloměje, ve kterém v minulosti probíhaly volby římských císařů Svaté Říše Římské.

Mezi další turistické cíle může patřit i zdejší ZOO, Goetheho dům, případně architektonické skvosty jako je Hundertwasserova školka v obvodu Heddernheim. Ať už se rozhodnete pro návštěvu Frankfurtu z jakéhokoli důvodu, měli byste se připravit na to, že za „eurovíkend“ město jen tak načnete, ale rozhodně nestihnete vychutnat v celé jeho kráse.

Klára Skuhravá

Nadšení, vášeň a droga. Kdo jednou okusil, pochopí, jak snadné je koupit levnou letenku, zabalit batoh a vyrazit! Pocit naprosté svobody, boření hranic a mýtů...Otevřít svou mysl a se srdcem na dlani se rozběhnout. Cestováním žiji. V současné době i výlety na webu www.justwalkit.cz.

Zobrazit články

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *