• Menu
  • Menu

Františkovy Lázně

Františkovy Lázně – první slatinné lázně na světě

Ještě s několika spolužáky jsme se účastnili krajinářského workshopu v Libé, a tak jsme se rozhodli cestou zpět navštívit ještě několik míst, jelikož jsme byli v tomto západním cípu České republiky téměř poprvé. Protože jsme ve významné lázeňské oblasti, rozhodli jsme se, že jednou z našich zastávek bude město Františkovy Lázně.

Historie

Město bylo založeno v roce 1793 císařem Františkem I. Jako první slatinné lázně na světě., ale účinky zdejších pramenů jsou známy již od 15. Století. Zajímavostí je, že od 8. Srpna do 6. Září zde pobýval slavný skladatel Ludvig van Beethoven, ubytovaný v domě u Dvou zlatých lvů čp. 7 v Národní ulici. Léčba ve zdejších lázních skladateli úlevu v jeho zdravotních potížích nepřinesla.
Malebné město se skvělou lázeňskou atmosféru láká návštěvníky na spoustu úžasných procedur, krásných kaváren a promenády a  na příjemné  procházky  místním parkem a blízkým okolí. Město je na prameny opravdu bohaté je jich tu dokonce 21 opravdu rozličných chutí i aroma.

Františkovy Lázně

Prestige – restaurace s kulinářským zážitkem

Když jsme se ještě nestihli ani pořádně rozkoukat v centru města, zastihl nás silný déšť, a tak jsme se rozhodli, schovat se do jedné z místních restaurací a počkat až přestane pršet. Vybrali jsme si restauraci Prestige, která se nám stala opravdovým kulinářským zážitkem. Restaurace, otevřená teprve před dvěma měsíci, nás nadchla svým moderním interiérem, který byl dokonale vyřešen do posledního detailu. Jak každý z nás ví, interiér není vše, ale místní obsluha byla naprosto profesionální a my se cítili opravdu skvěle, a proto jsme se zde zdrželi poměrně dlouho. Když jsme ochotně zaplatili a vydali se znovu ven, kde se mezitím vyčistil vzduch a my se konečně mohli s radostí a naplněnými žaludky nadechnout pravého lázeňského vzduchu, který je tak jiný….

Františkovy Lázně – Prestige

Nejstarší pramen

Vydali jsme se k prvnímu a zároveň nejstaršímu pramenu, a velice rychle se nám zkazila nálada. Bylo skoro 18h a všechny prameny umístěné v uzavřených prostorech zavíraly své brány. Paní nás velice neochotně pustila dovnitř a samozřejmě si to nenechala bez uštěpačných poznámek našeho pozdního příchodu. Voda mi moc nechutnala, ale je přeci zdravá. Prošli jsme se parkem, který je v měsíci květnu plný nádherných a obrovských rozkvetlých rododendronů. Objevili jsme ještě několik pramenů, ochutnali několik z nich a pomalu se vydali na další cestu, která nás vedla do Kadaně.

Andy
Andy

Ve 12. letech mě rodiče poslali samotnou do Kanady a USA. Poznamenalo mě to a tak jsem asi cestovatel. Hodně jsem od té doby viděla a poznala a hodně ještě poznat chci.Tak uvidíme !

Zobrazit články

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *