• Menu
  • Menu

MFF Karlovy Vary

Prestižní filmový festival

Mezinárodní filmový  festival patří  v této oblasti k nejprestižnějším festivalům ve střední a východní Evropě. Jeho konání v začátku letních prázdnin každoročně přiláká tisíce mladých lidí z Česka i ze zahraničí. Díky mládí má Karlovarský festival své neopakovatelné kouzlo a dokazuje světu, že dokáže přijmout a ocenit  i náročné  filmy.

1. ročník se uskutečnil již v roce 1946. V době socialismu byl festival organizován pod tlakem politické situace. V roce 1994 se ujal organizování nový tým v čele s Jiřím  Bartoškou a významnou publicistkou v oblasti filmu Evou Zaoralovou. Během několika let se jim a jejich týmu podařilo vrátit festivalu prestiž  a zájem jak odborné , tak laické veřejnosti.

Akreditace novinářů z Česka i zahraničí

Festivalu se vždy v jeho průběhu věnují  všechna nejdůležitější česká média. Velkou stabilitou a zárukou kvality a prestiže je  i akreditace vysokého počtu českých i zahraničních novinářů. Za dobu konání navštívilo filmový festival desítky známých i světově uznávaných umělců.

Karlovy Vary

Karlovy Vary – jsou významné kulturní a historické město a  u nás asi nejznámější lázeňské město. Leží v západní části naší republiky  vzdálené 120 km od hlavního města Prahy. Nachází se na soutoku řek Teplé a Ohře.

Byla jsem v Karlových Varech poprvé , na festivalu jsme byla na brigádě. Půjčování kol návštěvníkům bylo přijato s velkým nadšením. Filmů jsem viděla jenom několik a do města a Thermalu zašla kvůli návalu práce jenom jednou. I tak atmosféra a krásné město mě nadchly.

Andy

Ve 12. letech mě rodiče poslali samotnou do Kanady a USA. Poznamenalo mě to a tak jsem asi cestovatel. Hodně jsem od té doby viděla a poznala a hodně ještě poznat chci.Tak uvidíme !

Zobrazit články

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *