• Menu
  • Menu

Freilichtmuseum

Domů » Všechny destinace » Zahraničí » Evropa » Německo » Freilichtmuseum

Lidová architektura Bavorska

Pokud pojedete někdy směrem z Mnichova na Zugspitz, určitě stojí za malou zajižďku bavorský skanzen v Glentleitenu. Je jen kousíček od hlavní dálnice vedoucí k nejvyššímu Německo-Rakouskému vrcholu hory Zugspitzu. Ve skanzenu se dozvíte, jak žili místní lidé v minulém a předminulém století a jak těžkou práci měli. Určitě dny jsou ve skanzenu k vidění i ožívlá řemesla. Místní lidé zde pečou chleba, barví látky nebo třeba dělají hliněné nádobí. Samozřejmě ve skanzenu nechybí ani živá zvířátka. Pohladit si můžete ovečky, kozy, nebo kravičky. Ve skanzenu i dobře vaří a to hned ve třech hospodách, takže neváhejte ochutnat typicky Bavorskou stravu.

Freilichtmuseum

Najdete zde více jak 60 originálních, zachovalých  budov uprostřed krásné přírody. Mimo zeleně , zahrad lesů a pastvin  se vám otevře nádherný výhled na hory a jezera v Horním Bavorsku

Skanzen Glentleiten je největším skanzenem pod širým nebem v jižním Bavorsku.

Ze skanzenu se pak můžete vydat malou oklikou kolem dvou velkých jezer. V horním jezeře se můžete za hezkého počasí i vykoupat anebo se jen tak projet na šlapadle. Šlapadla a malou písčitou pláž najdete v přilehlém kempu hned vedle silnice č. 11 v Einsiedlu.

Freilichtmuseum
Maggie

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


komentářů