• Menu
  • Menu

Große Storkower See

Domů » Všechny destinace » Zahraničí » Evropa » Německo » Große Storkower See

Jezero  Große Storkower See

Jezero  Große Storkower See (Long-See, Dolgensee, Großer Storkower See) se nachází v oblasti Oder – Spree v Braniborsku. Jezero je nedaleko známého lázeňského města Bad Saarow, 12 km od  města  Fürstenwalde a 60 km od Berlína. Jezero o rozloze 385,80 ha a hloubce v průměru 13 m,  se nachází  v jedné z nejkrásnějších oblastí Německa. Jezero je vhodné pro rekreaci a rybolov. Kolem vedou turistické i  cyklistické stezky. Jezero je součástí 33 km vodního kanálu Bundeswasserstraße Storkower Gewässer (SKG), který spojuje město Berlín a Scharmutzelsee.

Große Storkower See
Große Storkower See

 U bývalého zámečku Hubertushöhe

Navštívili jsme západní část jezera, které je obklopené lesy. Na břehu jezera stojí v krásném 5. ha parku bývalý lovecký  zámeček, nyní 5. hvězdičkový hotel  Schloss Hubertushöhe.

Koupání  Storkower See

Dostali jsme se až k zajímavému modernímu kostelíku, kde jsme zaparkovali auto.

kostelík Große Storkower See
kostelík Große Storkower See

Chtěli jsme se vykoupat, ale trochu jsme byli bezradní, nenašli jsme vstup do vody. Poradila nám žena s pejskem a my po 30 metrech došli k dřevěnému molu. Asi to není místo pro veřejnost, nad jezerem uprostřed přírody je dům s obrovskou zahradou, na břehu pak odpočinková lavička. Zákaz tu ale žádný nebyl. Voda v jezeře byla čistá a koupání skvělé. Při měření vody v roce 2014 byla voda hodnocena jako vynikající. Pláže u jezera i u hotelu, ale určitě jsou. Nebyl , ale čas je blíže prozkoumat.

Große Storkower See
Große Storkower See

K jezeru jsme přijeli z městečka Wendisch Rietz u jezera Scharmutzelsee. Od jezera jsme pokračovali na další cíl dnešního dne do Postupimi.

Jana Schlitzová

Má první cesta za hranice byla do NDR, tady jsem poprvé spatřila moře. Následovaly Maďarsko, Jugoslávie, Bulharsko. Když se otevřely hranice, stačila na několik let Evropa, to už byly cesty s dětmi. Od chvíle, kdy jsme poprvé s dětmi navštívili Asii, je poznávání, psaní a fotografování mým druhým zaměstnáním a stále mě to baví. Nádherná místa a zákoutí naší země, krásné České republiky, teprve objevuji a mám co dohánět.

Zobrazit články

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.