• Menu
  • Menu

Röbel/Müritz 

Domů » Všechny destinace » Zahraničí » Evropa » Německo » Röbel/Müritz 

Röbel

Přístavní město Röbel  leží uprostřed tzv. Meklenburské jezerní plošiny a tursticky patří mezi nejoblíbenější městečka v této oblasti. Začínáme v přístavu, odtud pak postupujeme dále do malebného cihlového městečka s barevnými hrázděnými domy. Jeho vznik je datován na  počátkek 10. století. Dominantou jsou pak dvě věže  kostelů ze 13. století St. Marien a St. Nicolai. Na jednom z kostelů / St. Marien/ je možné vystoupat na vyhlídku, která vám otevře pohled na přístav s kotvící Bredereiche a rozlehlé okolí müritzkého kraje.

Röbel
Röbel

Městečko a jeho okolí bylo už v minulosti známé svou zemědělskou výrobou, řemesly, statky i mlýny a také rybolovem. V městečku jsou malé obchůdky, útulné kavárny a restaurace, penziony i hotýlky. Uprostřed města je vidět zrekonstruovaný větrný mlýn, staré město je citlivě doplněno moderní a parkovou architekturou. Při naší procházce městem bylo velmi opříjemné, když jsme si mohli za 1 Euro u jednoho z domků vzít čerstvě natrhaná jablka, domácí pekárně koupili výborné pěčivo a v útulné kavárně si dali výbornou kávu.

Röbel
Röbel

V sezóně je město plné turistů, je také oblíbenou zastávkou pro ty, co brázdí vody jezera Müritz.

Jezero Müritz /malé moře/

Druhé největší jezero v Německu /největší je jezero Bodamské/. Jezero Müritz leží v oblasti  Meklenbursko-Přední Pomořansko. Je součástí Meklenburského pojezeří s rozlohou 117 km2 a maximální hloubkou 31 m, 28 kilometrů dlouhé a 14 kilometrů široké. Východní /bažinatý/ břeh je součástí NP Müritz /rezervace od roku 1931, NP od roku 1990/ má jedinečnou flóru a faunu s místem hnízdění jeřábů šedých.

Jednotlivé části u jezera Müritz:

Sietower Bucht a Röbeler Binnensee – na západě

Binnen-Müritz – severní část jezera u města Waren

Kleine Müritz u Rechlin a Vipperow oddělené od vodní cesty Müritz – Elde

Müritz-See – nejzazší konec ramene Müritz na jihu u osady Buchholz, kde ústí Elde

jezero Muritz
jezero Muritz

Müritz-Camp Gotthun

Večer jsme se ubytovali na jednu noc v kempu u jezera Müritz. Kemp se nachází na jižním pobřeží jezera Müritz nedaleko města Röbel/Müritz. Celkem velký kemp na břehu jezera. Hodně rybářů i rodin s dětmi. Malý obchůdek, i točené pivo.Voda čistá, ale hodně daleko mělká. Za auto jsme zaplatili asi 12 EUR. K dispozici byly toalety i sprchy. Sprchování bylo zpoplatněno.

Muritz -Camp Gotthum
Muritz -Camp Gotthum
Jana Schlitzová

Má první cesta za hranice byla do NDR, tady jsem poprvé spatřila moře. Následovaly Maďarsko, Jugoslávie, Bulharsko. Když se otevřely hranice, stačila na několik let Evropa, to už byly cesty s dětmi. Od chvíle, kdy jsme poprvé s dětmi navštívili Asii, je poznávání, psaní a fotografování mým druhým zaměstnáním a stále mě to baví. Nádherná místa a zákoutí naší země, krásné České republiky, teprve objevuji a mám co dohánět.

Zobrazit články

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *