• Menu
  • Menu

Harry Potter

Domů » Všechny destinace » Zahraničí » Evropa » Německo » Harry Potter

Harry Potter čaruje na výstavě v Kolíně nad Rýnem

Ti, co milují příběhy J.K. Rowlingové, mají příležitost se znovu setkat s hrdiny  oblíbených příběhů Harryho Pottera. Výstava věnovaná tomuto tématu se nyní koná v  německém Kolíně nad Rýnem. Výstava , která se koná v muzeu Oddyseum, je otevřená pro návštěvníky do 28. února 2015.

 Na 1 200 metrech čtverečních prezentuje muzeum původní scény, rekvizity a kostýmy slavné fantasy ságy. V rámci výstavy jsou návštěvníci rozděleni do jednotlivých kolejí Moudrým kloboukem, nejmenší si mohou přesadit vlastní mandragoru či odpálit camrál na famfrpálovém hřišti. Mezi exponáty jsou legendární rekvizity, jako je neviditelný plášť, Ohnivý pohár nebo Harryho brýle. Na návštěvníky čeká nebelvírská společenská místnost, Hagridův domek a Zapovězený les. Tato výstava je v Německu prezentována poprvé.

Harry Potter patřil  v České republice  mezi nejčtenější knihy a mezi nejnavštěvovanější filmy.

 adresa, kde se výstava Harry Potter koná:

Odysseum
Corintostraße 1
51103 Köln (Kalk)

informace :

http://www.odysseum.de/portfolio/harry-potter-the-exhibition/

  • ceny vstupenek: dospělí – 16 Euro, děti – 8 Euro, snížené vstupné 12 Euro, vstupenky zakoupené přes internet jsou o něco levnější
  • doprava: vzdálenost z Prahy do Kolína nad Rýnem je necelých 700 km, do Kolína se rychle a levně dostanete autem , pohodlná je doprava vlakem i  letecky, např. s nízkonákladovou leteckou společností Germanwings.
Jana Schlitzová

Má první cesta za hranice byla do NDR, tady jsem poprvé spatřila moře. Následovaly Maďarsko, Jugoslávie, Bulharsko. Když se otevřely hranice, stačila na několik let Evropa, to už byly cesty s dětmi. Od chvíle, kdy jsme poprvé s dětmi navštívili Asii, je poznávání, psaní a fotografování mým druhým zaměstnáním a stále mě to baví. Nádherná místa a zákoutí naší země, krásné České republiky, teprve objevuji a mám co dohánět.

Zobrazit články

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *