• Menu
  • Menu

Itálie 1 – Jezero Molveno

Domů » Všechny destinace » Zahraničí » Evropa » Itálie » Itálie 1 – Jezero Molveno

Jaro v Dolomitech

Plán dnešního odpoledne je dojet k jezeru Molveno, vyjet lanovkou do hor a udělat si procházku na vrchol, odkud bude krásný výhled na zapadající slunce nad jezerem a horami. Lanovku jsme našly hned, ale dnes už podruhé máme smůlu. Lanovka nejezdí.

Jezero Molveno

Sezóna začíná zítra, úplně stejně  jako u  jezera Tovel, kde byly zátarasy a  značka se zákazem vjezdu! Pohled z kopce na jezero je parádní, sejdeme dolů k jezeru  na piknikovou louku, pod námi je nádherná písčitá pláž. U jezera je také kemp a městečko. Je duben, doba velikonoční, ale lidí je příjemně málo.

Jezero Molveno

Uvaříme si dost netypické jídlo, český segedínský guláš se špagetami a k tomu italské prosecco. No, hlavně něco teplého do žaludku, nakonec kombinace je dobrá. Rychle se ochlazuje. Chceme do tmy sehnat místo, kde přespíme. Omylem jedeme na druhou stranu jezera, kde také až do rána zůstáváme. Náš  hotel million bells nemá chybu.

Jezero Molveno

Molveno

Malebná vesnice u stejnojmenného jezera Molveno, pod vrcholy masivu Brenty, 38 km vzdálená od Trenta. Známá je ves od 19. století. kdy tady byla základna anglických a německých horolezců. V zimě brázdí svahy Monte Paganella (2125m) lyžaři a snowboardisté. Odtud lanovka jezdí do lyžařského střediska Andalo.

Jezero Molveno

Jezero Molveno

Největší a nejhlubší jezero přírodního původu v Trentinu, ležící více než 800 metrů nad hladinou moře. Jezero i celé středisko je atraktivním místem pro zimní a letní dovolenou. V letním období je možné se v průzračném jezeře koupat,  Na  západním břehu jezera je velká travnatá pláž. Je tu množství hřišť, minigolf, prolézačky, šlapadla, vodní tobogány, adrenalinové aktivity jako paragliding a windsurfing.

Jezero vytvořil masivní sesuv půdy a skal asi před 4000 lety. Jeho maximální hloubka je 123 metrů, průměrná 49 metrů,  plocha je 3,3 kilometrů čtverečních.

Lago di Molveno už 2x za sebou získalo ocenění nejlepší italské jezero, udělované hlavní italskou asociací životního prostředí Legambiente a italským turistickým klubem Touring Club.

Jezero Molveno
Jana Schlitzová
Jana Schlitzová

Má první cesta za hranice byla do NDR, tady jsem poprvé spatřila moře. Následovaly Maďarsko, Jugoslávie, Bulharsko. Když se otevřely hranice, stačila na několik let Evropa, to už byly cesty s dětmi. Od chvíle, kdy jsme poprvé s dětmi navštívili Asii, je poznávání, psaní a fotografování mým druhým zaměstnáním a stále mě to baví. Nádherná místa a zákoutí naší země, krásné České republiky, teprve objevuji a mám co dohánět.

Zobrazit články

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *