• Menu
  • Menu

Itálie 2 – Funivia Molveno – Pradel

Domů » Všechny destinace » Zahraničí » Evropa » Itálie » Itálie 2 – Funivia Molveno – Pradel

Lanovka Molveno

Přijíždíme do oblíbeného turistického a horského střediska Molveno. Rády by jsme vyjely lanovkou na náhorní plošinu Pradel /1400 m.n.m.  Odtud ještě dále na vrchol, odkud by měl být při západu slunce krásný výhled nejenom na vrcholy pohoří Brenta Altaa a  krásy přírodního parku Adamello Brenta,  ale také na průzračné jezero Molveno. Lanovka vede přímo z centra města.

Funivia Molveno-Pradel

Funivia Molveno-Pradel

Jsme před vstupem na lanovku, ideální počasí. Dveře u vchodu  jsou zavřené. Ptáme se v cyklistickém servise, který je dole u lanovky. Lanovka se otevírá až zítra, kdy začíná sezóna! My opravdu dnes máme smůlu, no nic vyjdeme aspoň nad lanovku, odkud je také krásný výhled na jezero. Máme pak více času prozkoumat krásné břehy jezera Molveno.

Funivia Molveno-Pradel

Informace o provozní době lanovky  a cenách  nejdete zde:  : https://www.molveno.it/it/funivia-and-impianti

Funivia Molveno-Pradel

Výlety a ferraty v okolí Molvena

Z Molvena vede  několik výletních  lehčích tras, které se ale mohou měnit na ferraty šplhající po skalách.. Jednou z nejznámějších ferrat je „Sentiero delle Bocchette“. Informace o možnosti zapůjčení jistících setů na zdolání ferrat /pokud nemáte své/ dostanete v informačním centru, kde obdržíte i zdarma mapu s vyznačením ferrat a další potřebné informace.

Molveno

 

 

Jana Schlitzová

Má první cesta za hranice byla do NDR, tady jsem poprvé spatřila moře. Následovaly Maďarsko, Jugoslávie, Bulharsko. Když se otevřely hranice, stačila na několik let Evropa, to už byly cesty s dětmi. Od chvíle, kdy jsme poprvé s dětmi navštívili Asii, je poznávání, psaní a fotografování mým druhým zaměstnáním a stále mě to baví. Nádherná místa a zákoutí naší země, krásné České republiky, teprve objevuji a mám co dohánět.

Zobrazit články

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *