• Menu
  • Menu

Itálie 5 – hrad Beseno v Besenellu

Domů » Všechny destinace » Zahraničí » Evropa » Itálie » Itálie 5 – hrad Beseno v Besenellu

Hrad Beseno

Po výšlapu na Monte Stivo, ještě stihneme skvělou pizzu v Trentu. Pak už jen najít místo na spaní. Brzy ráno vyrážíme ke hradu Beseno, který je od Trenta vzdálený asi 20 km a od Rovereta nějakých 10 km. Po celou dobu naší návštěvy v oblasti kolem Trenta se tento majestátný hrad pyšní svou krásou na vysoké skále.

hrad /castel/ Beseno

Castel Beseno

Jsme v údolí Vallagarin na levém břehu řeky Adige, v údolí které vede směrem do Folgaria. Kolem nás jsou stráně plné kvetoucích jabloní a právě rašícího vína. Projíždíme městečkem Besenello. Naše velké auto má docela problémy se vejít do úzkých uliček a  na parkoviště pod hradem to nakonec také zvládneme (pro auta do šíře, 2,1 m). Na parkovišti není ani živáčka, právě vychází slunce. Je tu nádherná vyhlídka na město.

východ slunce , hrad Beseno vyhlídka

Sluníčko si hraje a po chvíli zapadne za mraky. Ajka jde odpočívat do auta a já vyrážím ke hradu, trochu strmou, ale pohodlnou cestou.  Škoda, že je brána zamčená, ale obrovský kamenný hrad budí respekt. Vypadá nedobytně, sedám na lavici před hradem a kochám se pohledem na hrad a vysoké hory kolem.

hrad /castel/ Beseno

Pod lavicí leží úplně nová taška s doklady, s bankovními kartami, lítačkou na vlak, pojištěním…. Vím, co to je ztratit všechny doklady a tak je mi  majitelky líto. Jsou svátky, máme na spěch, ale přeci jenom vyrážíme do Rovereta, odevzdat vše na policii. Snad jsme italské Moldavance udělaly radost, sobě teda určitě ! Včera jsme zachránily zmrzlé Italy a dnes další dobročinnost. Ó my se máme!

Hrad Beseno

Největší tvrz v oblasti Trentino je místem, kde bylo opevnění již v pravěku. Zrestaurovaný hrad leží  v provincii Trentino-Alto Adige. Postaven byl ve 12. století na skále na pravém   břehu v místě, kde se řeka protíná s údolím. Na hradě se pořádají i kulturní akce a koncerty.

hrad /castel/ Beseno

Na hrad můžete jít nebo jet  po silnici, které vede z městečka Besenello nebo pěšky lesní cestou z druhé strany kopce.

Více informací

cesta na hrad /castel/ Beseno
Jana Schlitzová

Má první cesta za hranice byla do NDR, tady jsem poprvé spatřila moře. Následovaly Maďarsko, Jugoslávie, Bulharsko. Když se otevřely hranice, stačila na několik let Evropa, to už byly cesty s dětmi. Od chvíle, kdy jsme poprvé s dětmi navštívili Asii, je poznávání, psaní a fotografování mým druhým zaměstnáním a stále mě to baví. Nádherná místa a zákoutí naší země, krásné České republiky, teprve objevuji a mám co dohánět.

Zobrazit články

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.