• Menu
  • Menu

Itálie 6 – Monte Altissimo a výhled na Lago di Garda

Domů » Všechny destinace » Zahraničí » Evropa » Itálie » Itálie 6 – Monte Altissimo a výhled na Lago di Garda

Monte Altissimo

Je Velikonoční neděle a tady v Itálii velký svátek. Opravdu máme štěstí na počasí, dnes ještě má být krásně.  Už jsme dnes navštívily hrad Beseno, policejní stanici v Roveretu, Forte Belvedere a jak už je u nás zvykem tak horskou túru necháváme až na pozdní odpoledne. Stejně jako včera vycházíme kolem 16. hodiny.

Monte Altsissimo

Bocca der Creer

Pro nás výchozí bod na nejvyšší horu v této  oblasti Monte Altissimo. Auto parkujeme na omezeném parkovišti u chaty rifugio Graziani. Máme velké auto a je tu poslední místečko. Ajka je bravurní řidič a tak Italům vypadávají oči z důlků a pochvalně gesty dávají najevo jaký je Ajka kabrňák!

Monte Altsissimo

Monte Altissimo 2079 m – Rifugio Damiano  Chiesa 2060m

Jsme v nadmořské výšce 1617 m. Odtud je to 40 km k jezeru Lago di Garda. My na jezero uvidíme z Altissima. Výstup mi trochu připomíná výlet na Sněžku, hora je však holá a cestou jsou neskutečné výhledy na panoramata hor. Výstup je mnohem jednodušší než výstup na Monte Stivo, potkáváme zde i rodiny s dětmi. Vrchol hory je ve výšce 2079 metrů.

Rifugio Damiano Chiesa 2060m

V chatě Rifugio Damiano Chiesa si dáváme drink. V chatě je možné se občerstvit i přespat. Pak už jdeme na západ slunce nad jezero Lago di Garda. Na vrcholu zůstáváme už jen s několika turisty. Scenérie a dech beroucí výhledy je nám obrovskou odměnou. Jezero je pod námi 2 000 metrů hluboko. Vrcholy hor se odrážejí na hladině jezera pod námi. V okolí vrcholu je možné pozorovat pozůstatky z první světové války v podobě zákopů a dělostřeleckých věží.

Lago di Garda z ALtissima

Nádhera. Dolů už jdeme úplně samy. Naše auto stojí opravdu opuštěné na parkovišti. Dost se ochladilo. Sjedeme někoilk serpentin dolů a na jednom z odpočívadel si děláme večeři a pak uleháme. Ranní velikonoční pondělí pak slavíme se zbytkem „českého“ čokokoládového beránka s nádherným výhledem do okolní přírody a na hory.

Monte Altsissimo , www.skhoop.cz

Lago di Garda

Lago di Garda je největší italské jezero. Celé okolí jezera Lago di Garda  je oblíbeným cílem mnoha turistů. Můžete si vybrat treky a vysokohorskou turistiku, cyklotuiristiku , windsurfing i kitesurfing a další vodní sporty a aktivity.

Lago di Garda z ALtissima

Gardské jezero (Lago di Garda nebo Lago di Benaco) je největší italské jezero, které se nachází na severu země mezi Alpami a Pádskou nížinou v regionech Tridensko – Horní Adiže, Veneto a Lombardie, do nichž náleží také ze správního hlediska. Jezero bylo vytvořeno po poslední  době ledové Etschským ledovcem, jehož stopy se ještě dnes velmi výrazně zachovaly. Severní úzká a dlouhá část jezera připomíná fjord, který obklopují hřbety až 2000 m vysoké. Jižní širší část je tvořena morénovými zbytky.

Lago di Garda z ALtissima

Jezero má rozlohu 369,98 km2. Je dlouhé 51,6 km a široké 17,2 km. Délka jeho břehu je 158,4 km. Průměrnou hloubku má 136  m a maximální hloubku 346 m. Leží v nadmořské výšce 65 m./text https://cs.wikipedia.org/wiki/Gardsk%C3%A9_jezero/

Lago di Garda z ALtissima

 

 

Jana Schlitzová

Má první cesta za hranice byla do NDR, tady jsem poprvé spatřila moře. Následovaly Maďarsko, Jugoslávie, Bulharsko. Když se otevřely hranice, stačila na několik let Evropa, to už byly cesty s dětmi. Od chvíle, kdy jsme poprvé s dětmi navštívili Asii, je poznávání, psaní a fotografování mým druhým zaměstnáním a stále mě to baví. Nádherná místa a zákoutí naší země, krásné České republiky, teprve objevuji a mám co dohánět.

Zobrazit články

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *