• Menu
  • Menu

Itálie – Cattolica

Domů » Všechny destinace » Zahraničí » Evropa » Itálie » Itálie – Cattolica

Královna Jadranu – Cattolica

Misana je to do dalšího přímořského městečka Cattolica jen 2 km. Půjčujeme si rikšu a vyrážíme. Trochu jsme podcenili naše schopnosti. Hodina na cestu i prohlídku je opravdu málo. Jedeme po cyklistické stezce, která kolem pobřeží vede. Sluníčko nám zapadá před očima, míjíme turisty oblíbené velké mořské akvárium Acquario Di Cattolica, kde můžete pozorovat  podmořský život společně se žraloky, tučňáky, rejnoky, medúzami, můžete se tady také seznámit s historií a evolucí planety.

rikšou do Cattolicy

Míjíme krásné hotely i rušnější  ulice. Více nestíháme, ale ráno se sem chystáme na bazar, tak si město prohlédneme důkladněji.

Tržiště Cattolica

Ráno kolem osmé hodiny vyrážíme z Misana autobusem do Cattolicy. Od autobusové zastávky je to na tržiště necelých 500 metrů.  Stánky s čerstvou zeleninou, ovoce sýry, olivy, pečivo… sbíhají se nám sliny. Oblečení, boty, prostě vše, co se na bazaru dá koupit a každý si tu něco  najde. Začíná tu být nesnesitelné vedro, proto je určitě dobré sem jet hned ráno.  Trh je otevřený v sobotu.

Bazar Cattolica

Cattolica

Sedáme do autobusu, který nás odveze do centra Cattolicy.  Je poledne a tak městečko je prázdné, všichni jsou  na  plážích, rušno tady bude až  v pozdním odpoledni a hlavně večer, kdy se naplní  restaurace a bary.  Na hlavní třídě jsou pro milovníky nakupování  krásné obchody s italskou módou, botami, šperky.

Cattolica

Pod vysokými stromy si v jedné z restaurací dáváme skvělý osvěžující drink i malý oběd.

Cattolica

První zmínka o městě je z roku 1271. Cattolica byla do roku 1896 součástí města San Giovani Marignano. Městečko je  známé  „ zpívající fontánou“  na náměstí Piazza Primo Maggio. V městečku jsou historické památky i moderní architektura.  Nejstarší památkou je kostel ze 13. století San Apollinare. Za zmínku určitě stojí  stavba radnice z roku 1914.. Památek je zde samozřejmě mnohem více, ale my už se těšíme k moři.

Cattolica – pláž

Kostel Sv. Antonína – Chiesa S. Antonína

My ještě míříme ke kostelu, který nás zaujal už při naší cestě rikšou. O kostelu jsem  žádné další info nesehnala.

Kostel sv. Antonína Cattolica

 

 

Jana Schlitzová

Má první cesta za hranice byla do NDR, tady jsem poprvé spatřila moře. Následovaly Maďarsko, Jugoslávie, Bulharsko. Když se otevřely hranice, stačila na několik let Evropa, to už byly cesty s dětmi. Od chvíle, kdy jsme poprvé s dětmi navštívili Asii, je poznávání, psaní a fotografování mým druhým zaměstnáním a stále mě to baví. Nádherná místa a zákoutí naší země, krásné České republiky, teprve objevuji a mám co dohánět.

Zobrazit články

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *